Přehled tisku: SOS tlačítka pro pošťáky, účtenkovka nebo výměna šéfa pražského dopravního podniku

Ve čtvrtečním českém tisku se dočtete, že pošťáci u sebe nově nosí SOS tlačítka, kterými si v případě potřeby mohou přivolat pomoc. Píše to Mf Dnes. Podle týdeníku Ekonom přitahuje účtenkovka profesionální hráče, zájem o ni ale upadá. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aplikace Účtenkovka při spuštění na telefonech iPhone společnosti Apple. (Ilustrační snímek) | Foto: Tech&All | Zdroj: Fotobanka Smartmockups.com

Lidové noviny

Čeští muži se trápí. Nemají čas na rodinu - to je titulek čtvrtečních Lidových novin. Věnují se studii Proměny české společnosti, na které se podílel i Sociologický ústav Akademie věd. Podle ní trpí muži pracovním vytížením častěji než ženy. Ty zase víc pracují přesčas bez odměny.

Pošta přichází s novou službou. Začala vydávat balíky po předložení kódu, doklady už nejsou potřeba

Číst článek

Mf Dnes

Poštovní doručovatelé u sebe nově nosí SOS tlačítka, kterými můžou přivolat první pomoc. Tématu se věnuje Mf Dnes. Zařízení mají i zabudovanou GPS, která v případě potřeby ohlásí polohu. Přivolání pomoci tlačítkem může být ale složitější než mobilem. Novinka stála 11 milionů korun.

Regionální Deník

Čeští strojvůdci dostávají nabídky na práci v Rakousku, píše regionální Deník. Kvůli nedostatku strojvedoucích v Evropě dělají velcí dopravci nábory i v zahraničí. Rakouské spolkové dráhy nabízí českým strojvedoucím plat 60 tisíc korun.

‚Účtenkovka je úspěšný projekt.‘ Přesto si ministerstvo objednalo průzkum mezi lidmi za 133 tisíc

Číst článek

Ekonom

Účtenkovka přitahuje profesionální hráče, píše týdeník Ekonom. V loterii ministerstva financí lidé registrují i tisíce účtenek a pracují se statistikami a pravděpodobností. U hraní stráví profihráči několik hodin, obecně ale popularita účtenkovky upadá - počet aktivních hráčů během prvního roku fungování klesl o 130 tisíc.

Právo

Chemici z Vysokého učení technického v Brně vyvinuli chytrý obal, který pohlídá kvalitu potravin. Píše o tom čtvrteční Právo. Nová technologie by se měla začít používat na prvních výrobcích ještě do konce roku.

Hospodářské noviny

Nově vznikající koalice na pražském magistrátu mluví o změnách ve vedení městských firem. První na řadě má být dopravní podnik, upozorňují čtvrteční Hospodářské noviny. Vznikající koalice chce debatovat o předsedovi představenstva Martinu Gillarovi a také o manažerovi Róbertovi Masarovičovi. 

Anna Macků Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme