Přehled tisku: Česko je ráj levných cigaret. Firmy chystají velké vánoční odměny pro zaměstnance

V pátečním tisku se dočtete, že Česko je rájem levných cigaret. Informují o tom Lidové noviny. Firmy se podle deníku E15 předhánějí v bonusech pro zaměstnance. Češi utratí v e-shopech během Vánoc desítky miliard korun, uvádí Hospodářské noviny. A školáci jsou podle deníku Právo agresivnější než dřív. Více se dočtete v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cigarety, kouření, tabák (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

E15

Firmy se předhánějí v rozdávání bonusů pro zaměstnance. Informuje o tom E15. Díky hospodářskému růstu je o pracovníky velký zájem. Promítne se to podle deníku hlavně na vyšších bonusech na konci roku. Vyplatit je podle Hospodářské komory plánuje 47 procent podniků.

Mladá fronta DNES

Lichváři větří novou šanci, píše Mladé fronty DNES. Deník upozorňuje, že přísnější podmínky pro poskytování spotřebitelských půjček mohou nejrizikovější dlužníky tlačit ke shánění peněz v nelegální zóně. Už teď mají Češi u lichvářů půjčeno zhruba 10 miliard korun.

Lidové noviny

'Češi nepatří k nejzdravějším, mladí pijí i kouří,' říká Šteflová ze Světové zdravotnické organizace

Číst článek

Česko je cigaretový lowcost Evropy. Tématu se věnují páteční Lidové noviny. Cena za krabičku je v evropském měřítku čtvrtá nejnižší. Od ledna cigarety podraží kvůli spotřební dani i zisku tabákových firem. Budoucí daňová sazba cigaret ale zatím není jasná. Problém v současné době řeší ministerstvo financí.

Hospodářské noviny

Český rozhlas testoval doručování zásilek před Vánocemi. Pošta dodala včas jen polovinu

Číst článek

Češi utratí v e-shopech během vánočního období téměř 40 miliard korun, uvádějí Hospodářské noviny. Online obchody před Vánocemi vydělají až třetinu svého celkového ročního obratu.

Kvůli vytížení tak najímají často stovky sezonních pracovníků. Problém mají i dopravci, kteří dárky nestíhají doručovat.

Právo

Školáci jsou agresivnější než před třemi lety. S tímto zjištěním přišlo páteční Právo. Psychologové podle deníku zjistili také to, že se mezi dětmi zvyšuje závislost na internetu, sociálních sítích a hrách. Třetina pije alkohol nebo někdy něco ukradla.

Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme