Přehled tisku: cesty českých policistů do Číny, uzavřená Labská bouda nebo úbytek sponzorů ČSSD

Někteří vysoce postavení čeští policisté jezdí na služební cesty do Číny, někdy cesty dokonce plně hradila čínská strana. Informaci přinesla Mf Dnes. Před takovouto formou návštěv přitom varuje Bezpečnostní informační služba. Deník Právo píše o úbytku sponzorů ČSSD, kvůli kterému bude muset strana podle svého vedení šetřit. Více si přečtěte v přehledu tisku Radiožurnálu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysoce postaveným policistou, který do Číny vyrazil, byl např. i šéf moravskoslezské policie Tomáš Kužel (vlevo) | Zdroj: ČTK

Mf Dnes

Někteří vysoce postavení čeští policisté vyrážejí na služební cesty do Číny. Jejich výpravy zdůvodňované výměnou zkušeností zmapovala Mf Dnes. Některé z nich čínská strana dokonce celé platila. Před takovou formou návštěv přitom varuje Bezpečnostní informační služba - Peking podle ní může touto formou lákat potenciální agenty. 

Rektor Univerzity Karlovy Zima jednal s Čínou o finanční podpoře. Smlouvu ale škola nepodepsala

Číst článek

Současný policejní prezident Jan Švejdar se do kritiky cest z období svého předchůdce nechtěl pouštět, mluvčí prezidia Kateřina Rendlová přitom přiznala, že praxe se od té doby nezměnila.

Do Číny na jaře 2015 vyrazil třeba současný šéf moravskoslezské policie Tomáš Kužel. Náplní jeho týdenního pobytu byla podle oficiálního vysvětlení „výměna zkušeností se zajišťováním velkých bezpečnostních opatření ze strany čínských představitelů“. O náklady na jeho cestu se přitom podle deníku podělila česká a čínská strana.

Deník

Labská bouda nad Špindlerovým Mlýnem v Krkonoších je až do konce dubna příštího roku uzavřená. Regionální deník informuje, že v provozu nebude ani bufet.

Musíme táhnout za jeden provaz, řekl Hamáček po setkání se Zimolou. Změna 2020 je platformou ČSSD

Číst článek

Labská bouda nefungovala kvůli nedostatku personálu a opravám už minulý rok. Překvapilo to některé turisty a lyžaře - někteří skončili podchlazení a zasahovat musela i horská služba.

Právo  

ČSSD ztrácí sponzory. Informuje o tom deník Právo s tím, že letos dostali sociální demokraté na transparentní účet jeden a půl milionu. Většina peněz navíc byla od vlastních členů. Loni to přitom bylo skoro desetkrát víc, zhruba 11 a půl milionu. Podle vedení strany tak budou muset v sociální demokracii příští rok šetřit.

Podle místopředsedy ČSSD Michala Šmardy se úspory dotknou i kampaně pro senátní a krajské volby.  Rozpočet ale strana zatím neschválila. Sociální demokracie se snažila získat peníze i jinde - chtěla třeba pronajmout část Lidového domu v centru Prahy. Za celý rok se jí ale nepodařilo najít zájemce. Strana by si přitom mohla podle výše nájmů v této lokalitě měsíčně přijít na desítky až stovky tisíc korun.

Monika Vosáhlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme