Přehled tisku: církev na burze, předsudky vůči ateistům a štukující vězni

Páteční noviny přinášejí zprávy o podnikavé církvi, pokutách pro české pracovníky v zahraničí nebo o předsudcích vůči ateistům. Tématem je i kauza vězňů, kteří místo úklidu zooparku štukovali doma u ředitelky. Ranní přehled tisku sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náboženství (ilustrační foto)

Náboženství (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

E15

Církev si loni na burze vydělala až 70 milionů korun. Zjistil to deník E15. Českým katolíkům se vyplatila zejména sázka na světové akcie.

Haškova 'neexistující' mluvčí ve sněmovně? Lobbistka Mrencová pomáhala s kampaní komunistům

Číst článek

MFD

Českým pracovníkům v zahraničí hrozí vysoké pokuty. Všímá si toho MF Dnes. Až likvidační sankce může dostat firma nebo i státní instituce, která pracovníka za hranice vyslala a nedala mu potřebnou minimální mzdu nebo s sebou neměl pracovní smlouvu v místním jazyce.

Deník

Vězni pracovali v areálu Podkrušnohorského zooparku od června 2016. Sekali tam trávu, hrabali listí nebo natírali lavičky. Podle informací Regionálního deníku ale také načerno pomáhali ředitelce parku Ivetě Rabasové. Vězni u ní v bytě údajně štukovali a nahazovali zdi.

Že vězni nepracují, kde podle smluvních podmínek mají, zjistila věznice při rutinní kontrole. Kvůli bezpečnosti a omezením pro vězně nemůže zaměstnavatel posílat odsouzené jinam, než je striktně vymezeno ve smlouvě. Věznice proto se zooparkem hned dohodu rozvázala. Vězni tak ve městě pomáhají už pouze u technických služeb.

Hospodářské noviny

Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy mění závěrečné zkoušky. Podle Hospodářských novin budoucí učitelé nebudou skládat klasické státnice, ale připraví ukázkovou hodinu. Novinka by mohla začít fungovat s novou akreditací oborů od roku 2019.

Pavel Tigrid by se dožil sta let. 'Vždycky se dá něco dělat!' říkal spisovatel, novinář a politik

Číst článek

Lidové noviny

Čeští vědci z laboratoře pro experimentální výzkum náboženství odhalili předsudky vůči ateistům. O objevu píšou Lidové noviny. Mezinárodní výzkum odhalil předsudky vůči nevěřícím ve 13 různých zemí včetně Česka. Čím víc byl stát věřící, tím větší předsudky měl.

Právo

Česko je geneticky mimořádně pestré. Deník Právo píše o výzkumu vědců z Masarykovy univerzity. Ti zjistili, že jen třetina Čechů má slovanské kořeny. Druhá třetina má germánsko-keltský původ a desetina Čechů pochází z Vikingů. Vědci zkoumali 2000 vzorků DNA, ale i matriky a původy příjmení.

Jana Klementová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme