Přehled tisku: ČSSD chce až pět ministerstev a Škoda Auto novou lakovnu

Sociální demokracie chce do vlády a vyhlíží si už rezorty, píše deník E15. A podle Hospodářských novin se v Česku zastavil úbytek učňů a zájem o obory klíčové pro ekonomiku se zvyšuje. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČSSD při předvolebním pochodu Prahou | Zdroj: Fotobanka Profimedia

E15

Vedení ČSSD by v případné vládě s ANO rádo obsadilo až pět ministerstev, zjistil deník E15. Ve straně podle něj vrcholí napětí před blížícím se sjezdem. Vedení sociální demokracie chce obsadit rezorty sociálních věcí nebo zdravotnictví, některé ministerstvo s vazbou na regiony, tedy místní rozvoj nebo zemědělství, a taky minimálně jedno silové ministerstvo. Podle E15 mezi poslanci ČSSD převládá názor, že v opozici by strana přišla o další voliče.

Zeman: ČSSD je na dně a vnitřně rozpolcená. Na sjezdu strany výslovně nikoho nepodpořím

Číst článek

Mladá Front DNES

V Česku výrazně přibývá případů tuberkulózy. V roce 2016 jich bylo asi 500, což je dvojnásobek oproti tomu předchozímu, píše MF DNES. Stát přitom očkování před osmi lety zrušil. U rezistentních forem nemoci i přes lékařskou péči umírá 40 až 60 procent  pacientů. Do Česka tuberkulózu přinášejí hlavně cizinci, kteří přicházejí za prací ze zemí, kde je toto onemocnění běžné - třeba z Ukrajiny nebo Mongolska.

Deník

Automobilka Škoda Auto nestíhá nalakovat všechny vozy v Mladé Boleslavi, a tak posílá část produkce do závodu Volkswagenu v Německu. Karoserie pak zase vozí zpět. Všímá si toho regionální Deník. Firma chce proto postavit v Mladé Boleslavi novou lakovnu. Škoda Auto řeší vysokou poptávku po některých modelech, hlavně po nových SUV Kodiaq a Karoq. O Fabie není naopak takový zájem, proto firma může výrobu organizovat lakováním v Německu, vysvětluje deník.

Důstojné zacházení se zesnulými, žádné papírové rakve. Senátoři nastavili mantinely pro pohřebnictví

Číst článek

Hospodářské noviny

Úbytek absolventů učňovských oborů se po deseti letech zastavil, dočtete se v Hospodářských novinách. Přibývá vyučených nástrojářů, elektromechaniků a potravinářů.  Analýza Asociace malých a středních podniků a živnostníků ukázala, že celkový počet absolventů učňovských oborů je v posledních třech letech pořád stejný. Zvyšuje se ale zájem o obory, které jsou klíčové pro českou ekonomiku.

Právo

Hrobky ve větších městech stojí desítky tisíc korun, uvádí deník Právo. Za vysokou cenu může to, že jsou hřbitovy ve městech přeplněné. Naopak v pohraničních oblastech zejí prázdnotou. Zatímco náhrobní kámen rodina dědí, v případě nájmu hrobového místa to neplatí. Podobně jako u bytů je u hrobek klíčová dobrá lokalita.

Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme