Přehled tisku: velké změny v armádě, debata o finanční hranici pro trestný čin a vlk u Havlíčkova Brodu

Ve čtvrtečním tisku se dočtete, že armádu a její velení čekají příští rok změny. Píše o tom Právo. A hranice 5000 korun pro trestný čin by se podle Lidových novin mohla změnit. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojáci při slavnostním nástupu

Ilustrační foto | Foto: Michal Voska | Zdroj: Armáda ČR

Deník

Riegrovy sady v Praze čeká omlazení, všímá si toho Deník. Zahradníci a dělníci s revitalizací začali v polovině října a pokračovat by měli až do dubna 2019. Opravené budou cesty ve stráni nad pomníkem Františka Ladislava Riegra i v minulosti slavná zahrada Kanálka.

Medvěd z Beskyd zmizel v lesích. Podle myslivců ztratil plachost a je povolený k odstřelu

Číst článek

Mf Dnes

V okolí Havlíčkova Brodu se možná potuluje vlk. Mf Dnes píše, že zvíře nedaleko města údajně spatřilo několik lidí. Ochránci přírody přítomnost šelmy nevylučují, nemají o ní ale žádný přímý důkaz.

Lidové noviny

Ústavní soud se bude zabývat pětitisícikorunovou hranicí pro trestný čin. Na strážce Ústavy se v prosinci podle Lidových novin obrátil místopředseda libereckého okresního soudu Přemysl Pechlát. Vadí mu, že hranice škody jsou už 17 let stejné a kriminalizuje se tak víc deliktů než dřív.

Hospodářské noviny

Hypotéky jsou stále méně dostupné, upozorňují na to Hospodářské noviny. Navzdory původním odhadům trhu ale objem nových úvěrů za letošní rok neklesne pod 200 miliard korun. I přes přísnější regulace České národní banky se tak celkový výsledek přiblíží dvěma předchozím rekordním rokům.

Právo

Českou armádu a její velení čekají příští rok velké změny, zjistil to deník Právo. Generální štáb chce rozšířit počet velitelství a přijmout desítky nových pracovníků. Armáda taky znovu vytvoří akviziční pracoviště, aby se při nákupech vybavení nemusela spoléhat na sekci ministerstva obrany. 

Vendula Bartoňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme