Přehled tisku: právní poradenství pro obranu na nákup obrněnců, chybějící léky a soběstačné domy

Ve čtvrtečních novinách se dočtete, že ministerstvo obrany konečně vysoutěžilo právní poradenství pro nákup pásových obrněnců, o vítězi rozhodla koruna, píšou Lidové noviny. Mf Dnes se pak věnuje výpadkům v dodávkách léků. A deník E15 píše o soběstačné domech v Česku. Více se dozvíte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České vozidlo BVP-2 (bojové vozidlo pěchoty) na cvičení v Polsku

České vozidlo BVP-2 (bojové vozidlo pěchoty) na cvičení v Polsku | Foto: Michal Voska | Zdroj: Armáda ČR

E15

Stále více lidí chce v Česku stavět takzvané soběstačné domy. Narážejí ale na obtíže při žádosti o stavební povolení. Upozorňuje na to deník E15. Stavbaři, kteří chtějí postavit energeticky nezávislý dům bez napojení na sítě, totiž v některých případech nedostanou souhlas od úřadů.

Mf Dnes

Výpadkům v dodávkách léků se věnuje Mf Dnes. Některé nenahraditelné léky chybí nejen u nás, ale i v celé Evropě. Důvodem je rozhodnutí farmaceutických společností přenést část produkce do Asie, kde je levnější pracovní síla. Kvůli nedodržování výrobních postupů se ale dodávka léků zpožďuje. Problém je také distribuce tady v Evropě.

Ministerstvo obrany plánuje největší zakázky ve své historii, příští rok má ale přijít o několik miliard

Číst článek

Deník N

Problémy se srdcem, psychikou nebo cukrovka, i to jsou rizika způsobená nedostatkem spánku. Upozorňuje na ně Deník N. Lidé by proto podle vědců měli spát minimálně sedm hodin, jinak riskují zhoršení svého zdraví.

Lidové noviny

Na třetí pokus vysoutěžilo ministerstvo obrany právní poradenství pro nákup pásových obrněnců. Vítězná advokátní kancelář Brož, Sedlatý zvítězila s nabídkou jen o korunu nižší než druhý účastník soutěže, upozorňují Lidové noviny. Nabídla poradenství za 949 korun na hodinu bez DPH. Resort si za výběrovým řízením stojí. Nevládní organizace Transparency International považuje právní tendr za podezřelý. Armáda se chystá koupit takzvaná bévépéčka - bojová vozidla pěchoty za více než 50 miliard korun.

Hospodářské noviny

Vývoz českého piva do Velké Británie klesá. Hospodářské noviny informují, že loni tam pivovary exportovaly pivo za 219 milionů korun, přitom ještě před 15 lety to bylo dvakrát tolik. Důvodem jsou obavy z brexitu, který může přinést nečekané problémy v logistice nebo zavést nové daně a cla.

Deník

Horské hotely a penziony v západních Čechách mají problém najít zaměstnance. Píše o tom Deník. Hotely trápí i odchody zaměstnanců, kteří přecházejí ke konkurenci nebo do německých podniků. Lidé s nižším vzděláním dostanou v Německu více peněz, než kdyby pracovali pro malé rodinné penziony. Navíc si můžou práci udržet po celý rok, hotely ale shání lidi hlavně pro sezonní práce.

Právo

Usmrcování zvířat na jatkách by mělo být podle ochránců pod dohledem veřejnosti. Čtvrteční Právo připomíná návrh aktivistů, aby na jatkách byly umístěny kamery. Za čtyři měsíce se pod petici podepsalo přes 14 tisíc lidí. Zabývat by se jí tak mohl petiční výbor Poslanecké sněmovny.

Ekonom

Působení neseriózních účetních společností má omezit nová evropská směrnice. Píše o tom týdeník Ekonom. Na trhu se totiž objevují účetní firmy, které nemají dostatečně vzdělané zaměstnance. Špatně vedené účetnictví pak způsobuje podnikům problémy. Účetní v Česku nemají svou profesní organizaci a problémem je právě i chybějící legislativa. Ministerstvo financí ale zatím vznik profesní komory pro účetní neplánuje.

nev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme