Přehled tisku: varování před squatery v Praze, bydlení pro bohatší a vyprodané zájezdy

Ve čtvrtečním tisku se dočtete, že policie v Praze varuje před squatery. Píšou o tom Lidové noviny. Na vlastní bydlení dosáhnou v Česku jen bohatší děti, informují o tom Hospodářské noviny. A podle Práva letní zájezdy rychle mizí. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Přehled tisku Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyklízení Autonomního sociálního centra Klinika | Foto: Barbora Linková | Zdroj: Český rozhlas

E15

Letenky jdou na dračku, to je titulek deníku E15. Pražské letiště loni odbavilo rekordních skoro 17 milionů cestujících. Odbyt prodejců letenek stoupl v loňském roce o desítky procent. Třeba vyhledávač letenek Kiwi loni zvýšil globální prodeje o skoro polovinu.

Mf Dnes

Garážová místa by se v budoucnu nemusela při prodeji bytu přednostně nabízet ostatním obyvatelům domu. Píše o tom Mf Dnes. Novela občanského zákoníku by zavedla výjimku z předkupního práva pro garáže. Právě nabízení garáže sousedům často prodej komplikuje.

Lidové noviny

Policie varuje majitele opuštěných domů v Praze před squatery. Informují o tom Lidové noviny. Podle policistů můžou aktivisté po vyklizení objektu Autonomního sociálního centra Klinika hledat nové zázemí. Domy při pochůzkách kontrolují i policejní hlídky.

Cestovní kanceláře vyhlížejí rekordní rok. Destinace podle ních zdraží, zájem bude o Turecko

Číst článek

Hospodářské noviny

Na vlastní bydlení dosáhnou v Česku už jen děti bohatších lidí. Varují před tím Hospodářské noviny. Stále víc mladých lidí totiž bydlení sežene jen s finanční a majetkovou výpomocí od rodičů nebo prarodičů. V budoucnu navíc budou starší lidé nejspíš muset svoje nemovitosti prodávat, aby si zajistili slušnou životní úroveň.

Deník

Dlouhodobě nezaměstnaní si už možná nebudou moct vydělávat veřejně prospěšnými pracemi. Informuje o tom regionální Deník. Na výplaty za uklízení ulic teď nezaměstnaným přes úřad práce přispívá stát. Ten ale přítok peněz začíná kvůli nízké nezaměstnanosti omezovat.

Právo

Cestovní kanceláře hlásí vyprodanou už třetinu zájezdů, které mají na nadcházející léto v nabídce. Lidé mají o zájezdy stále větší zájem a jezdí taky na dražší dovolené než v minulosti. Cestovky přesto skoro vůbec nezdražují. Víc v deníku Právo.

Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme