Přehled tisku: pokračování účtenkové loterie i změna pravidel pro taxislužby

Účtenková loterie bude pokračovat, ačkoli o milionové výhry hraje stále méně lidí. Píše o tom páteční deník E15. Mf Dnes se zase věnuje tomu, že až třetina dětí má už v první třídě mobilní telefon. Více v přehledu tisku, který připravil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxi (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

E15

Ministerstvo financí chce dál pokračovat v účtenkové loterii, píše na titulní straně deník E15. A to i přesto, že o milionové výhry hraje čím dál méně lidí. Po skoro ročním fungování počet aktivních hráčů klesl skoro o sto tisíc.

Účtenková loterie má podle ministerstva pomáhat s lepším výběrem daní a upozorňovat na případné daňové úniky. Do loterie se totiž přihlašuje registrováním účtenky od obchodníků. Podle ekonomů, které oslovil deník E15, je ale reálný dopad loterie spíš marginální. Doteď vyšla Účtenkovka státní kasu na téměř 60 milionů korun, dodává list.

Taxikáři u Babiše. Cestující musí znát cenu dopředu, vyzve Uber vláda k dodržování bodu memoranda

Číst článek

Deník

Pravidla pro provozování taxislužby se nejspíš brzy změní – téma regionálního Deníku. Ministerstvo dopravy už připravuje novelizaci silničního zákona. Hlavní novinkou bude to, že taxikáři nebudou muset povinně jezdit s taxametrem.

Hospodářské noviny

Česko by mohlo mít nezávislý orgán pro sucho a vodu, všímají si Hospodářské noviny. Jeho založení si přeje ministr životního prostředí Richard Brabec z hnutí ANO. Orgán by měl fungovat podobně jako třeba energetický regulační úřad.

Právo

Přibývá lidí, kteří nechtějí, aby po nich potomci dědili. Podle deníku Právo roste počet závětí, které upravují dědictví nebo rovnou některé příbuzné z dědictví vylučují. Většinou jde podle listu o vyženěné potomky nebo o rozpadlá manželství. Žádná konkrétní čísla ale Právo nepřináší.

Školky ani jesle dětem neškodí, naopak mají pozitivní vliv na děti ze znevýhodněných rodin

Číst článek

Mf Dnes

Skoro třetina českých dětí dostane mobilní telefon už během první třídy základní školy. Zjistila to Mf Dnes. V osmi letech už má vlastní mobil víc než polovina školáků, 40 procent dětí ho ale zdědí po starších sourozencích nebo rodičích.

Jen tři z deseti dětí můžou na mobilu používat internet neomezeně. Rodiče totiž dětem většinou nekupují datový tarif, který je potřeba k využívání internetu mimo sítě Wi-Fi. Mobil je pro rodiče hlavně způsobem, jak se udržet s dětmi v kontaktu, když se osamostatňují a jezdí do školy nebo na kroužky samy.

Lidové noviny

Unikátní chrtí ovál v pražském Motole, téma pro Lidové noviny. Společnost, která psí závodiště vlastní, se v nájemní smlouvě zavázala, že areál bude využívat pouze k neziskovým účelům. Podle kontroly magistrátu jsou ale na závodišti i komerční akce.

Václav Vohlídal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme