Přehled tisku: Česko trápí stop stav psychiatrů, sólo rodičovství a kyberšikana na sociálních sítích

V českých denících se v sobotu dočtete, že depresí v Česku přibývá, psychiatrických ambulancí je ale nedostatek a čekací doby jsou dlouhé, téma Mf Dnes. Regionální Deník se zabývá svobodnými matkami. Ty trápí finanční situace, shánění stálé práce, ale i bydlení a výchova dětí. Deník Právo se pak věnuje kyberšikaně, podle odborníků rodiče podceňují její nebezpečí. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šikanu řeší zhruba 40 procent středních a základních škol | Foto: Wokandapix | Zdroj: Pixabay

Mf Dnes

Depresí v Česku přibývá, psychiatrických ambulancí je ale nedostatek a čekací doby jsou dlouhé. To je hlavní téma sobotní Mf Dnes. Deník si udělal i vlastní průzkum, jak rychle jsou psychiatři schopní přijmout nového pacienta.

Přehled tisku: nevýhodné kurzy v bankomatech, neekologické oblečení a parkování na trávníku

Číst článek

Redakce obvolala stovku psychiatrů po celém Česku. Většina z nich telefon nezvedla ani opakovaně, jiní měli takzvaný stop stav a k těm, kteří příjímali, byla čekací doba podle Mf Dnes i několik měsíců.

Deník

Svobodné matky trápí hlavně finanční situace, shánění stálé práce, ale i bydlení a výchova dětí. Jejich potížím se věnuje regionální Deník. Sólo rodičovství zároveň podle průzkumu zasahuje ženy všech stupňů vzdělání. Podle ministerstva práce a sociálních věcí žije v sólo rodinách přes 400 tisíc dětí, v drtivé většině jen s matkami. Otců samoživitelů jsou jen tři procenta.

Právo

Rodiče podle odborníků podceňují nebezpečí kyberšikany. Zjistil to deník Právo. Šikana na internetu nebo sociálních sítích přitom děti často zraňuje mnohem víc než šikana fyzická. Expertka na kyberšikanu Anna Rollová Právu řekla, že stres z kyberšikany vede děti k tomu, že se stáhnou do sebe. Můžou trpět i posttraumatickou stresovou poruchou.

Anna Musilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme