Přehled tisku: děti nakupující návykové látky na internetu, inkluze, české cigarety v Doněcku

V českých denících se ve čtvrtek například dozvíte, že děti stále častěji na internetu nakupují návykové látky. Všímá si toho deník Právo. Podle Hospodářských novin se v takzvané Doněcké republice kouří cigarety s českými nápisy. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Učitelka, škola, třída, děti, žácei (ilustrační foto) | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

E15

České firmy začínají vydávat vlastní peníze. Všímá si toho deník E15. Podle něj jsou v Česku nejméně čtyři společnosti, které během letošního roku nabídly nebo nabídnou své virtuální měny. Díky nim by mohly od investorů v součtu dostat skoro miliardu korun.

Data o inkluzi: asistenti mají o třetinu nižší platy než učitelé

Číst článek

MF Dnes

Péče o děti se díky inkluzi podle České školní inspekce zlepšila. Vyplývá to ze zprávy inspekce, kterou má k dispozici MF Dnes. Inspektoři ale zároveň upozorňují, že kvůli inkluzi školám přibyla administrativa. Kvůli zmatkům při zavádění inkluze se taky prý utratilo víc, než by bylo nutné.

Deník

Skiareál na Černé hoře testuje přístroj, který vyrábí umělý sníh, i když je nad nulou. Informuje o tom čtvrteční regionální Deník. Speciální sněhové dělo každý den vyrobí asi 100 kubických metrů sněhu. Na Černé hoře je v těchto dnech v provozu 24 hodin denně.

Soud zrušil Zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky. Působení spolku je podle něj nezákonné

Číst článek

Hospodářské noviny

V takzvané Doněcké republice na východě Ukrajiny lidé kouří cigarety s českými nápisy. Píšou o tom Hospodářské noviny. Podle nich nejspíš nejde o cigarety vyrobené v Česku. Pravděpodobně se naopak jedná o padělky, které měly být v Česku prodány na černém trhu.

Právo

Stále víc dětí kupuje na internetu návykové látky. Píše o tom deník Právo. Podle něj děti nekupují přímo zakázané drogy, ale látky, které jim jsou chemicky velmi podobné a mají prakticky stejné účinky. Právně ale nejsou zakázané. I tak ale můžou poškodit zdraví, nebo se jimi děti můžou dokonce předávkovat.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme