Přehled tisku: univerzity zpětně prověří diplomové práce, radnice investují do ochlazení měst

Mezi tématy pátečních vydání novin jsou pokračující vlna veder, kauza s podvodnými diplomovými pracemi i narůstající zájem o elektromobily. Lidové noviny informují o tom, že některé tuzemské vysoké školy zpětně prověří závěrečné práce obhájené před rokem 2008. Mladé fronta DNES se zase věnuje tomu, že radnice chtějí kvůli horku investovat miliony do snížení teploty v centrech měst. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masarykova univerzita v Brně

Masarykova univerzita v Brně | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

E15

Majitelé aut od koncernu Volkswagen mají poslední měsíc a půl na to, aby podali žalobu kvůli kauze Dieselgate. Píše to páteční E15. Podle ní můžou být případy údajných podvodů s měřením emisí po 18. září promlčené. V Česku zatím žalobu na Volkswagen podalo víc než 6 tisíc lidí.

MF DNES

Radnice kvůli vlně veder investují miliony korun do opatření, která mají snížit teploty v centrech měst. V ulicích se tak podle Mladé fronty DNES objevují nová pítka nebo zařízení, která tvoří osvěžující mlhu. Pomáhá taky na střechách domů vysadit keře nebo trávu nebo nechat stěny porůst popínavými rostlinami. Podobné úpravy by brzy měly být na prvních domech v Praze nebo v Brně.

V Česku znovu padaly teplotní rekordy. V Husinci-Řeži naměřili 37,2 stupně

Číst článek

Lidové noviny

Brněnská Masarykova univerzita bude zpětně prověřovat závěrečné práce obhájené před rokem 2008. Zjistily to Lidové noviny. Podle nich škola reaguje na nedávné plagiátorské kauzy tří ministrů vlády Andreje Babiše z ANO. Opatření univerzita zavádí i přesto, že žádný z podezřelých ministrů na ní nestudoval.

Zpětnou kontrolu dříve obhájených prací zvažují taky další vysoké školy – mimo jiné olomoucká Univerzita Palackého nebo liberecká Technická univerzita. Naopak největší česká vysoká škola Univerzita Karlova zpětné kontroly podle svého rektora Tomáši Zimy zavádět nebude.

Hospodářské noviny

České firmy mají stále větší zájem o nákup elektromobilů. Tématu se věnují páteční Hospodářské noviny. Automobilky ale zatím vozů na elektřinu vyrábějí málo – na všechny zájemce se proto nedostane. Víc elektromobilů by na trhu mohlo být v roce 2020.

Práce 80 vysokoškoláků z tisíce napsal někdo jiný. Počet podvodníků roste, ukazuje výzkum

Číst článek

Deník

Lední medvědici Noriu, jedno z nejpopulárnějších zvířat brněnské zoo, čeká stěhování. Všímá si toho regionální Deník. Noriu chovatelé na konci srpna převezou do německého Rostocku. V tamní zoo žije taky samec ledního medvěda. Noria by s ním tak mohla mít mláďata.

Právo

Armáda chystá nákupy za 60 miliard. To je titulek pátečního deníku Právo. Ten se věnuje tomu, že ministerstvo obrany chce na podzim koupit hlavně nové vrtulníky a bojová vozidla pěchoty. Ještě před tím by armáda měla mít taky třeba nové vozy pro vojenské chemiky.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme