Přehled tisku: koupě Ďolíčku, mikroplasty v pitné vodě nebo rostoucí počet lidí se zeleným zákalem

V sobotním českém tisku se dočtete, že pražský magistrát odmítá sdělit, od koho koupil stadion fotbalových Bohemians 1905. Není totiž jasné, kdo vlastní firmu Safety Real, která od Prahy za legendární Ďolíček dostala 121 milionů. Píší to Lidové noviny. Mikroplasty podle deníku Právo v pitné vodě zůstanou. Jejich odstranění by bylo drahé. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion fotbalistů Bohemians 1905 | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Mf Dnes

Myslivci loni zastřelili skoro 230 tisíc divokých prasat - je to nejvíc v historii. Tématu se věnuje sobotní Mf Dnes. Ta ale píše, že zemědělci by potřebovali, aby počty ulovených kanců byly ještě vyšší. Divoká prasata totiž způsobují škody na polích a přenášejí třeba africký mor.

Bohemians 1905 podepsali s Prahou nájemní smlouvu na Ďolíček. Za deset let zaplatí 15 milionů korun

Číst článek

Regionální Deník

V Česku rychle přibývá lidí, kteří mají zelený zákal. Píše to regionální Deník. Nemoc v současnosti má podle dat Ústavu zdravotnických informací asi 365 tisíc Čechů - je to dvakrát víc než před patnácti lety. Důvodem nárůstu podle lékařů je především stárnutí populace, ale i modernější a přesnější technika.

Lidové noviny

Pražský magistrát odmítá říct, od koho koupil legendární stadion Ďolíček, kde hraje fotbalový tým Bohemians 1905. Píšou o tom Lidové noviny. Podle nich je jasné, že magistrát za stadion zaplatil 121 milionů korun. Dostala je firma Safety Real, o které ale nejsou skoro žádné informace. Neví se hlavně, kdo ji vlastní.

Právo

Mikroplasty v pitné vodě se řešit nebudou. To je titulek sobotního deníku Právo. Ten píše o tom, že odstraňování malých plastových částic z vody by bylo velice drahé a voda pro domácnosti by proto hodně zdražila. Přítomnost takzvaných mikroplastů v pitné vodě nedávno prokázali vědci z Akademie věd.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme