Přehled tisku: Zájem o limonády roste a značky na přání státu moc nevynáší

Domácí limonádu si vyrábí každý čtvrtý podnik, může si na ni navíc dát marži až 400 procent, píše MF Dnes. A podle Práva ministerstvo dopravy počítalo s větším zájmem o značky na přání. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Limonáda (ilustrační foto)

Limonáda (ilustrační foto) | Foto: Gaj Dudka | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Mladá fronta Dnes

Restaurace vydělávají na točených a domácích limonádách. Lidé o ně totiž mají stále větší zájem. Domácí limonádu si vyrábí každý čtvrtý podnik, může si na ni navíc dát marži třeba až 400 procent. Tématu se věnuje Mladá fronta Dnes. Zatímco domácí limonády většinou najdete v lepších restauracích nebo kavárnách, běžná hospoda spoléhá často na točenou variantu. Tu podle Mladé fronty DNES od větších výrobců odebírá polovina podniků. Například sudovou malinovku před šesti lety propagovali dva výrobci, teď už ji má v nabídce 32 firem. Vlnu zájmu o ovocné limonády využily i pivovary, které taky začaly vyrábět různé příchutě.

V kauze H-System selhal stát, tvrdí Marvanová. Pro poškozené chce čtvrtmilionové odškodné

Číst článek

Lidové noviny

Na kauzu H-Systemu má podstatný vliv podnikatel z kyperské firmy. Zjistily to Lidové noviny. Společnost Gomanold patří podnikateli Marku Galvasovi a je s pohledávkami za 1,3 miliardy korun korun největším věřitelem H-Systemu. Vzhledem k tomu, že všechny pohledávky z H-Systemu tvoří dohromady 2 miliardy, má na nich Gomanold nadpoloviční podíl. Společnost tak má podle Lidových novin podstatný vliv třeba na rozhodnutí o případných změnách ve věřitelském výboru. Nebo taky na to, komu a za kolik se zpeněží zbylý majetek z konkurzní podstaty.

Deník

Do Česka se kvůli oteplování dostávají exotické viry a paraziti. Píše to regionální Deník. V posledních třech letech se virovými horečkami, které přenášejí komáři, nakazilo podle hygieniků 18 lidí. V minulosti se přitom takové choroby v databázi zdravotníků vůbec nevyskytovaly. Většina exotických nemocí, se kterými lidé navštíví lékaře, je pořád dovezená z dovolené, začínají se ale objevovat i tuzemské případy. Třeba západonilskou horečkou se už teď můžou lidé nakazit i v Evropě. Několikrát se vyskytla na jižní Moravě.

Právo

Registrační značky na přání státu moc nevynáší - to je titulek deníku Právo. Doposud ministerstvo dopravy vydalo něco málo přes 9800 speciálních značek. Původně ale počítalo s větším zájmem. Jedna značka na přání stojí 5000 korun. Právě vysoká cena je podle Práva hlavní důvod, proč o zvláštní registrační značky není takový zájem. Pro osobní auto to žadatele vyjde na 10 tisíc korun. Kdo potřebuje tabulku i pro přívěs nebo nosič jízdních kol, zaplatí 15 tisíc. Běžná registrační značka je přitom dostupná za poplatek 450 korun.

Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme