Přehled tisku: navyšování platů, smrtelné drogy z Číny nebo krachující venkovské obchody

V sobotním tisku se dočtete, kterým profesím se loni zvyšovaly platy. Informuje o tom Mladá fronta DNES. Deník Právo varuje, že Česko zaplavují smrtelné drogy z Číny. A regionální Deník se zabývá krachujícími venkovskými obchody. Více se dozvíte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drogy | Foto: Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic, Cabrera Photo

Mladá fronta DNES

Díky navyšování platů si v loňském roce nejvíce polepšili inženýři elektronici, reklamní grafici nebo řidiči. Informuje o tom Mladá fronta Dnes. Výplaty ale podle ní naopak stagnovaly u truhlářů nebo ve finančním sektoru. Mzdy by měly růst i letos.

Regionální Deník

Venkovské obchody krachují, všímá si toho regionální Deník. Jen loni skončilo téměř 760 malých prodejen, což je skoro dvakrát víc než rok předtím. Důvodem je vysoká konkurence supermarketů, které nabízejí slevové akce.

Lidové noviny

Sportujícím dětem škodí špatné jídlo, informují Lidové noviny. Hlavně v malých klubech podle deníku chybí odborníci na výživu, kteří by sportovcům poradili s vhodnou stravou. Díky správnému jídelníčku přitom mohou dosáhnout lepších výkonů, a navíc tím podporují regeneraci organismu po fyzické zátěži.

U soudu si vyslechla obvinění z pašování drog. Češka, kterou zadrželi v Pákistánu, vinu popírá

Číst článek

Právo

Česko dál zaplavují smrtelné drogy z Číny. Vyplývá to z vládní zprávy, kterou má k dispozici deník Právo. Nové chemikálie jsou většinou ve formě prášku, nabízejí se ale i ve spreji, které si lidé stříkají do nosu. Tyto chemikálie napodobují látku z rostliny katy jedlé, která má povzbuzující účinky. Vytváří se na ní ale závislost a může přivodit deprese.

aku Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme