Přehled tisku: pokuty pro piloty dronů, kšefty se stravenkami nebo méně cukru v jídle

V českém tisku se v pondělí dočtete, že přibývá pokut za protiprávní létání s dronem, loni udělil Úřad pro civilní letectví 46 pokut. Dvě třetiny z nich ale zaplatili cizinci. Píše to deník E15. Podle Práva lidé v hmotné nouzi kšeftují se stravenkami. V obchodech v menších obcích se s nimi totiž často nedá zaplatit. Více se dočtete v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dron (ilustrační foto)

Dron (ilustrační foto) | Foto: CC BY-SA 4.0, Jacek Halicki | Zdroj: Wikimedia Commons

E15

Stále víc majitelů dronů dostává pokuty za protiprávní létání. Podle deníku E15 jich Úřad pro civilní letectví loni udělil 46. Celkem pak od roku 2012 rozdal sankce za víc než jeden a půl milionu korun. Většinu pokut přitom zaplatili cizinci, nejčastěji jsou to Američané a Číňané. Na Čechy připadá zhruba třetina.

Češi vyváží drony do světa. Slouží armádám, kontrolují hranice i praskliny v mostech

Číst článek

Mladá fronta DNES

Velká cukrová redukce začíná zlehka - to je titulek Mladé fronty DNES. Pro britské potravinářské firmy totiž od dubna začala platit daň z cukru. Cílem je snížit jeho obsah v co největším množství produktů. Změnu ale postupně pocítí také Češi. Letos například přijdou na trh méně sladké banány v čokoládě. A v obchodech už teď jsou o třicet procent méně sladcí želatinoví medvídci.

Hospodářské noviny

Podmínky pro čerpání investičních pobídek se mají změnit. Podle informací Hospodářských novin bude jedním z hlavních kritérií to, aby většina zaměstnanců měla mzdu minimálně vysokou, jako je průměr v kraji, kde firma působí. Nový zákon má víc podpořit rozvoj malých a středních podniků. 

Regionální Deník

Pivo z tanku zachraňuje chřadnoucí hospody. Všímá si toho regionální Deník. Zatímco trh se sudovým pivem pomalu klesá, podíl tankového naopak roste. Teď ho nabízí 1200 hospod. Důvodem je hlavně jeho vyšší kvalita.

Průměrný muž vypije devět půllitrů piva týdně. Většinou je zkonzumuje doma

Číst článek

Právo

Lidé v hmotné nouzi kšeftují se stravenkami. Dočtete se o tom v deníku Právo. Problémem je, že s poukázkami na jídlo nelze nakupovat v obchodech v menších obcích. Někteří lidé si navíc nemůžou dovolit jet do města. Aby získali peníze v hotovosti, tak stravenky prodávají, často ale pod cenou.

Euro

Ovzduší v Česku nejvíc špiní kouř z kotlů v sociálně slabých domácnostech. Ti totiž v současném nastavení nedosáhnou na kotlíkové dotace. Píše o tom týdeník Euro. Ceny kotlů se liší podle typu, v průměru jde o investici, která začíná na sto tisících. A žadatel sám musí doplatit minimálně dvacet tisíc. Stát chce situaci změnit a zavést pro žadatele bezúročné půjčky na celou částku.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme