Přehled tisku: v Česku je snadné pořídit si exotickou šelmu, propad českých kryptoměn a záchranáři s vyrážkou

Ve středečním tisku se můžete dočíst, že v Česku je snadné sehnat exotické kočkovité šelmy. Píší o tom Hospodářské noviny. E15 informuje o českých kryptoměnách, kterým se příliš nedaří, a v Mf Dnes se dočtete, že jihomoravské záchranáře trápí vyrážky kvůli neprodyšnému služebnímu oblečení. Přehled tisku sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sehnat exotické kočkovité šelmy není v Česku složité. | Foto: Russ (Flickr.com) | Zdroj: CC BY 2.0

E15

Kryptoměnám založeným v Česku se zatím moc nedaří. Tématu se věnuje středeční vydání E15. Ta píše o tom, že lidé, kteří investovali do tří největších českých kryptoměn, za posledního půl roku prodělali v součtu 600 milionů korun. V minulých měsících se ale nedařilo ani kryptoměnám jinde ve světě.

Mf Dnes

Jihomoravští záchranáři se kvůli novému služebnímu oblečení potýkají s vyrážkami. Problémy podle Mf Dnes mají hlavně s polokošilemi - ty jsou totiž vyrobené z neprodyšného materiálu. Hlavně v létě se tak záchranáři hodně potí a pot jim pak způsobuje kožní problémy.

Přehled tisku: děti marodící kvůli přílišné čistotě, chátrající památky a konec nočních linek v Liberci

Číst článek

Lidové noviny

Lidé stále podceňují, že se na slunci můžou spálit i jinde než při opalování na pláži. V rozhovoru to Lidovým novinám řekla lékařka Monika Arenbergerová. Podle ní by se lidé měli opalovacím krémem mazat taky vždycky, když v létě na slunci třeba jezdí na kole nebo sekají zahradu.

Hospodářské noviny

V Česku není problém pořídit si exotickou kočkovitou šelmu jako je lev nebo tygr. Podle Hospodářských novin lidé můžou tato zvířata koupit třeba i na internetu. Chov sice musí povolit veterinární správa, hodně lidí to ale neví, a exotická zvířata tak chovají na černo.

Regionální deník

Kvůli špatnému zpracování nebo uskladnění potravin každý rok onemocní 56 tisíc lidí. Vyplývá to ze statistik Státního zdravotního ústavu, které má k dispozici Regionální deník. Část nakažených na nemoci z jídla dokonce zemře. Asi čtyři procenta pacientů podlehnou třeba poměrně často se objevující salmonelóze.

Právo

Ne jenom kůrovec - do Česka se začínají šířit i další škůdci, kteří ničí stromy. Upozorňuje na to středeční vydání deníku Právo. Mezi zatím ne příliš známými škůdci je třeba brouk zvaný krasec. Ten v posledních týdnech působí problémy třeba v Plzni. Minulý týden tam kvůli němu během jediného dne spadlo deset stromů.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme