Přehled tisku: v Česku je snadné pořídit si exotickou šelmu, propad českých kryptoměn a záchranáři s vyrážkou

Ve středečním tisku se můžete dočíst, že v Česku je snadné sehnat exotické kočkovité šelmy. Píší o tom Hospodářské noviny. E15 informuje o českých kryptoměnách, kterým se příliš nedaří, a v Mf Dnes se dočtete, že jihomoravské záchranáře trápí vyrážky kvůli neprodyšnému služebnímu oblečení. Přehled tisku sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chov tygra. (Ilustrační foto)

Sehnat exotické kočkovité šelmy není v Česku složité. | Foto: Russ (Flickr.com) | Zdroj: CC BY 2.0

E15

Kryptoměnám založeným v Česku se zatím moc nedaří. Tématu se věnuje středeční vydání E15. Ta píše o tom, že lidé, kteří investovali do tří největších českých kryptoměn, za posledního půl roku prodělali v součtu 600 milionů korun. V minulých měsících se ale nedařilo ani kryptoměnám jinde ve světě.

Mf Dnes

Jihomoravští záchranáři se kvůli novému služebnímu oblečení potýkají s vyrážkami. Problémy podle Mf Dnes mají hlavně s polokošilemi - ty jsou totiž vyrobené z neprodyšného materiálu. Hlavně v létě se tak záchranáři hodně potí a pot jim pak způsobuje kožní problémy.

Přehled tisku: děti marodící kvůli přílišné čistotě, chátrající památky a konec nočních linek v Liberci

Číst článek

Lidové noviny

Lidé stále podceňují, že se na slunci můžou spálit i jinde než při opalování na pláži. V rozhovoru to Lidovým novinám řekla lékařka Monika Arenbergerová. Podle ní by se lidé měli opalovacím krémem mazat taky vždycky, když v létě na slunci třeba jezdí na kole nebo sekají zahradu.

Hospodářské noviny

V Česku není problém pořídit si exotickou kočkovitou šelmu jako je lev nebo tygr. Podle Hospodářských novin lidé můžou tato zvířata koupit třeba i na internetu. Chov sice musí povolit veterinární správa, hodně lidí to ale neví, a exotická zvířata tak chovají na černo.

Regionální deník

Kvůli špatnému zpracování nebo uskladnění potravin každý rok onemocní 56 tisíc lidí. Vyplývá to ze statistik Státního zdravotního ústavu, které má k dispozici Regionální deník. Část nakažených na nemoci z jídla dokonce zemře. Asi čtyři procenta pacientů podlehnou třeba poměrně často se objevující salmonelóze.

Právo

Ne jenom kůrovec - do Česka se začínají šířit i další škůdci, kteří ničí stromy. Upozorňuje na to středeční vydání deníku Právo. Mezi zatím ne příliš známými škůdci je třeba brouk zvaný krasec. Ten v posledních týdnech působí problémy třeba v Plzni. Minulý týden tam kvůli němu během jediného dne spadlo deset stromů.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme