Přehled tisku: flirtování na pracovištích, hazard zdravotníků se zdravím i Google trendy

V sobotních novinách se dočtete o nejvyhledávanějších slovech na internetu. Přehled sestavila Mladá fronta DNES. Deník Právo informuje o průzkumu agentury STEM/MARK, který se zabývá flirtováním Čechů na pracovištích. Více se dočtete v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hazard se zdravím: část sester nepoužívá ochranné rukavice, to je titulek regionálního Deníku. Ilustrační foto. | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Mladá fronta DNES

Mladá fronta DNES bilancuje uplynulý rok a věnuje se mimo jiné i celosvětově nejvyhledávanějším slovům na internetu. Podle deníku žebříček s názvem „Trendy Googlu 2017“ poměrně přesně ukazuje, jaké lidstvo doopravdy je. Například tím, že nejvyhledávanějším postupem bylo to, jak si vyrobit sliz. Z osobností vyhledávali lidé na internetu nejvíc amerického televizního moderátora Matta Lauera. Ten je jedním z mužů, které odhalila kampaň #MeToo namířená proti sexuálnímu obtěžování žen.

Regionální Deník

Hazard se zdravím: část sester nepoužívá ochranné rukavice, to je titulek regionálního Deníku. Podle průzkumu Aesculap Akademie rukavice nenosí čtyři procenta zdravotníků. Můžou tak přenést infekci na pacienta nebo ohrozit sami sebe. A to například nebezpečnou žloutenkou. Šetření se zúčastnilo přes 1700 zaměstnanců nemocnic a přes 500 studentů zdravotnických škol. Kromě rukavic je dalším nedostatkem podle regionálního Deníku i nenošení ochranného pláště, brýlí nebo roušky. V průzkumu o nich mluvilo jen 90 procent zaměstnanců a zhruba 70 procent studentů.

Právo

Flirtování na pracovišti si vyzkoušelo podle deníku Právo 94 procent Čechů. Noviny citují průzkum agentury STEM/MARK a upozorňují na to, že zhruba třetina manželů se seznámila právě v zaměstnání. V práci vzniká i většina nevěr a krátkodobých vzplanutí. Je to totiž ideální místo pro seznámení - týdně v práci strávíme průměrně přes 40 hodin, v reálu je to ale často i více. Podle deníku Právo jsou čeští zaměstnavatelé ke vztahům na pracovišti tolerantní.

Adéla Davidová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme