Přehled tisku: hádky v družstvu Svatopluk, ochrana půdy Ústavou nebo parkování u nádraží

Ve středečním českém tisku se dočtete, že lidé ze Stavebního a bytového družstva Svatopluk se hádají o peníze. Každý družstevník měl dostat 100 000 korun, které získalo družstvo v konkurzu, ale většina neviděla ani korunu, píše to Mladá Fronta DNES. Půdu by podle Hospodářských novin měla nově chránit Ústava. Většina je totiž ve špatném stavu. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Domy v Horoměřicích, z nichž se musí družstvo Svatopluk do měsíce vystěhovat. | Foto: Adam Bejšovec | Zdroj: Český rozhlas

E15

Nová aplikace urychlí obyvatelům Prahy pohyb po městě. Dočtete se o tom v deníku E15. Aplikace Fuzee uživatelům naplánuje nejlepší trasu za využití městské hromadné dopravy a bikesharingové služby Rekola. V testovacím provozu ušetřila cestujícím asi 25 minut týdně.

Pomoc klientům H-Systemu. Středočeský kraj chce družstvu Svatopluk poskytnout milionovou dotaci

Číst článek

Mf Dnes

Lidé ze Stavebního a bytového družstva Svatopluk, kteří přišli o své finance v kauze H-System, se teď hádají o další peníze. Píše to Mf Dnes. Konkrétně jde o více než 40 milionů korun, které dostalo družstvo z konkurzu. Peníze si měli rozdělit všichni družstevníci, každý měl dostat v průměru sto tisíc korun. Někteří ale dodnes neviděli ani korunu.

Regionální Deník

Přijet k nádraží autem a zaparkovat bude v řadě měst jednodušší než doteď. Počet parkovacích míst rozšiřují České dráhy. Podle regionálního Deníku je jich už od začátku srpna po celé republice o 400 víc. V desítkách měst mají vzniknout další.

Pět aut na dvě místa. Povolení do modrých zón v Praze je víc než parkovacích míst

Číst článek

Hospodářské noviny

Půdu by mohla chránit Ústava, jak píšou v titulku Hospodářské noviny. Většina tuzemské půdy je ve špatném stavu - nevsakuje dostatečně vodu a trpí erozí. Problémem jsou i zábory půdy pro stavební účely. Ministerstvo zemědělství chce proto zakotvit ochranu půdy do ústavy, stejně jako je to s vodou.

Právo

Na výslechu kvůli kauze pražských nemocnic byl i místostarosta Prahy 1 Daniel Hodek z ČSSD. Zjistilo to Právo. To píše, že podle policistů měl spolupracovat s obviněným podnikatelem Tomášem Horáčkem. Hodek obvinění odmítá.

Monika Vosáhlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme