Kanada 0:0 Česko

Přehled tisku: možný odchod českých vojáků z Afghánistánu i útoky na účty výzkumníků

Na účty výzkumníků tuzemských vysokých škol se zaměřili hackeři. Tématu se věnuje sobotní Mf Dnes. Ministr obrany Lubomír Metnar (ANO) v rozhovoru pro deník Právo uvádí, že v případě odchodu amerických vojáků z Afghánistánu odejdou i ti čeští. Tématem Deníku je přemnožení toulavých koček. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká vozidla v Afghánistánu | Zdroj: Armáda ČR

Právo

Ministr obrany Lubomír Metnar za hnutí ANO oznámil, že pokud se z Afghánistánu stáhnou vojáci Spojených států, odejdou i ti čeští. Šéf rezortu to prohlásil v rozhovoru pro deník Právo.

Památník padlých českých vojáků z novodobých misí nevznikne. Pamětní desky zůstanou na Vítkově

Číst článek

Mf Dnes

Hackeři se zaměřili na účty výzkumníků českých vysokých škol. To je téma Mf Dnes. Můžou se tak dostat třeba ke znalostem o dronech nebo efektivnějším pěstování obilí. Útočníci své útoky pečlivě plánují a snaží se získat přihlašovací údaje například pomocí podvodných e-mailů. Na akademické půdě se podle expertů pohybují i čínští hackeři.

Deník

V Česku se přemnožily toulavé kočky, píše regionální Deník. Útulky je nezvládají přijímat a jen malá část měst a obcí nabízí kastrační programy. Vyplývá to z první kastrační mapy. Podle veterinářů kočky můžou během svého plodného života přivést na svět kolem stovky mláďat.

Lidové noviny

České matky mají dlouhou rodičovskou dovolenou, a to se negativně odráží v jejich profesní kariéře. Tématu se věnují sobotní Lidové noviny. Ženy zůstávají s dětmi doma zhruba tři roky. K dřívějším návratům do zaměstnání jim nepomáhají ani firmy – není to pro ně perspektivní.

Adéla Paruchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme