Přehled tisku: méně peněz z hazardu, výročí vstupu do NATO i kiwi na českých zahrádkách

Stát získává méně peněz na daních z hazardu. Výnosy meziročně klesly o tři miliardy, píše deník E15. Hospodářské noviny se pro změnu věnují výročí dvaceti let od vstupu České republiky do NATO. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrací automaty | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Stát na daních z hazardu získává méně peněz. Vyplývá to z údajů, které má k dispozici deník E15. Podle něj loni výnosy meziročně klesly o tři miliardy. Ministerstvo financí navíc odhaduje, že stát méně peněz na dani z hazardu vybere také letos.

Kasino se 150 automaty a žádné jiné. Obec u Brna slíbila hazardní firmě, že k sobě 20 let nepustí konkurenci

Číst článek

Regionální Deník

Na zahrádkách českých pěstitelů se začínají objevovat neobvyklé plodiny. Podle regionálního Deníku jde třeba o kiwi, indické okurky nebo štěrbáky – tedy odrůdu salátu. Zahrádkáři se taky začínají vracet k plodinám, které byly běžné v minulosti.

Hospodářské noviny

Hospodářské noviny se ve většině pondělního vydání věnují dvacátému výročí vstupu České republiky do Severoatlantické aliance. Připomínají třeba, za jakých okolností země do NATO vstupovala nebo jak se aliance mění v posledních letech.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme