Přehled tisku: policie chce prolomit hesla v telefonech, pesticidy v jídle i dražší oprava Státní opery

V pátečním tisku se dočtete, že policie nakoupila speciální zařízení na prolomení zaheslovaných chytrých telefonů. Informuje o tom Mladá fronta DNES. Oprava pražské Státní opery se podle deníku E15 může výrazně prodražit. A inspektoři loni odhalili ve většině vzorků jídla pesticidy, píšou Lidové noviny. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mobilní telefon (ilustrační foto)

Mobilní telefon (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Mladá Fronta Dnes

Nabourání do iPhonu bude zřejmě složitější, Apple chce zlepšit zabezpečení telefonů

Číst článek

Česká policie si loni objednala speciální zařízení za víc než 24 milionů korun na prolamování zabavených zamčených chytrých telefonů. Všímá si toho Mladá fronta DNES. Zařízení má pomoct odhalit i zprávy zasílané pomocí šifrovaných aplikací, jako je WhatsApp. Autory dešifrovacího softwaru jsou bývalí hackeři izraelské armády a jejich firma Cellebrite také zřejmě pomohla americké FBI odemknout telefon Syeda Farooka, střelce ze San Bernardina.

E15

Oprava pražské Státní opery se možná výrazně prodraží. Kvůli moderní otočné scéně by totiž mohla stát místo plánovaných 858 milionů korun o 110 milionů korun víc. Tématu se věnuje deník E15. Rozhodnutí teď bude na ministerstvech kultury a financí a na investorovi opravy, kterým je Národní divadlo. Rekonstrukce Státní opery by měla být hotová v příštím roce.

Lidové noviny

Inspektoři loni odhalili pesticidy ve většině vzorků jídla, konkrétně v 58,5 procenta případů. Škodlivé látky našli podle Lidových novin hlavně v čerstvé i mražené zelenině, ovoci, houbách nebo chia semínkách.

Regionální Deník

V okolí Litomyšle se po letech znovu objevil včelí mor. Upozorňuje na to regionální Deník. Tentokrát se nákaza objevila u včelaře v Dolním Újezdu. Zatím je ale podle listu na likvidaci včelstev čas a chovatelé v regionu nemusí propadat panice.

Hospodářské noviny

Co loni stahovali čeští vědci? Zajímaly je experimenty v psychologii i vliv pohlaví na výběr hraček

Číst článek

Český student přírodovědecké fakulty vymyslel metodu, která pomůže včas odhalit rakovinu nebo výskyt nebezpečných bakterií v těle. To je téma pátečních Hospodářských novin. Metoda Václava Navrátila umožňuje velmi citlivě stanovit množství látek v roztoku - například v lidské krvi, moči nebo slinách. Nový postup by měl usnadnit práci například lékařům při určování diagnózy.

Právo

Každý desátý Čech trpí příjmovou chudobou, přesto roste v Česku poptávka po luxusních věcech. Deník Právo píše, že jdou na odbyt luxusní auta, šperky, zlato, umění nebo diamanty. Prodejcům luxusního zboží se nejvíc daří v Praze a Brně. Velkou část nakupujících podle deníku Právo tvoří cizinci.

Adéla Davidová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme