Přehled tisku: hrnky s Hitlerem, klimatizované vozy nebo proměna polí v Česku

Ve čtvrtečním českém tisku se dočtete, že policie bude využívat hrnky s říšskými orlicemi, svastikami nebo portrétem Adolfa Hitlera k výuce o pravicovém extremismu. Píše o tom regionální Deník. Podle Mf Dnes se dopravní podniky kupují víc klimatizovaných vozů. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrnek s Hitlerem od nakladatelství Naše vojsko | Foto: Naše vojsko

Mf Dnes

Dopravní podniky začínají kupovat víc klimatizovaných vozů. Podle Mf Dnes se v horkých dnech teplota ve starších tramvajích pohybuje okolo 35 °C. Třeba Dopravní podnik hlavního města Prahy se chystá k současným 109 klimatizovaným tramvajím přidat dalších 124.

Prodej triček a hrnků s podobiznou Hitlera není propagace nacismu, uzavřela policie. Cílem byl jen zisk

Číst článek

Lidové noviny

Fíky místo kukuřice? Sucho mění česká pole - to je titulek čtvrtečních Lidových novin. Čeští vědci začínají řešit potravinovou bezpečnost obyvatel vzhledem ke změnám klimatu. Vyšší teplotní podmínky mohou prospívat ovoci, ale u středomořských plodin typu oliv či fíků budou překážkou zimy.

Regionální Deník

Policie České republiky bude mít pro výuku keramické hrnky s nacistickou tématikou. Dočtete se v regionálním Deníku. Hrnky zabavila policie muži, který je neoprávněně prodával na poutích na Moravě. Keramické hrnky, na kterých jsou říšská orlice, svastiky nebo portrét Adolfa Hitlera, budou sloužit jako výukové pomůcky při rozebírání pravicového extrémismu.

Hospodářské noviny

České dráhy ztrácejí svoje monopolní postavení v regionálních železničních tratích. Tématu se v souhrnném článku o železniční dopravě věnují Hospodářské noviny. Smlouvy s kraji vyprší na konci příštího roku. Na regionální tratě by se tak mohli dostat i soukromí dopravci.

VIDEO: ‚Žabotlam‘ pohledem strojvedoucího. Podívejte se, jak se řídí železniční legenda

Číst článek

Ekonom

Dopravní peklo - stojí na titulní stránce týdeníku Ekonom. Ten se na titulní stránce ptá: Proč neustále stojíme v kolonách a kdo za to může? A odpověď hledá na devíti stranách. Podle silničářů se v minulosti do oprav komunikací neinvestovalo a není čas dál čekat, když peníze na opravy mají. Problémem navíc je, že se na rekonstrukci podílí hned několik organizací najednou a jejich koordinace je špatná.

Právo

Pěstitelské palírny mají mimořádně dobrý rok. V Právu se dočtete, že je to díky kvalitnější i dřívější sklizni ovoce. Palírny si pochvalují i kvalitu destilátů, která je dobrá díky velké cukernatosti ovoce. Na Královéhradecku se cena za litr padesátiprocentní lihoviny pohybuje od 140 do 180 korun.

Monika Vosáhlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme