Přehled tisku: prověřování investic z ciziny, splácení hypoték nebo pokuty pro řidiče seniory

Ve čtvrtečním českém tisku se dočtete, že investice z ciziny prověří speciální tým. Kapitál ze zemí mimo Evropskou unii bude muset kvůli bezpečnosti odhalit své majitele i původ peněz. Píšou to Lidové noviny. Díky rostoucí ekonomice se podle Hospodářských novin Čechům lépe daří splácet hypotéky. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Investice z ciziny prověří speciální tým (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Mf Dnes

Ani letošní sněhová nadílka nevyrovnala nedostatek vody v půdě. Tématu se věnuje Mf Dnes. I přesto, že na horách může být sněhu pořád ještě dost, ve zbytku republiky zmizel už začátkem února. Podle údajů ministerstva životního prostředí jsou teď podzemní vody na třinácti procentech území Česka na úrovni mimořádného sucha.

Česku chybí téměř čtyři roky voda, zasahuje to už i do stability systému, tvrdí autoři projektu InterSucho

Číst článek

Lidové noviny

Investice z ciziny prověří speciální tým. Tak zní titulek Lidových novin. Kapitál ze zemí mimo Evropskou unii bude muset kvůli bezpečnosti odhalit své majitele i původ peněz.

Kontrolovat podezřelé zahraniční investice by měl speciální orgán, složený ze zástupců ministerstev a zpravodajských služeb. Česko dosud žádný nástroj, kterým by mohlo dohlížet na cizí kapitál, nemělo.

Hospodářské noviny

Díky rostoucí ekonomice se Čechům lépe daří splácet hypotéky. Všímají si toho Hospodářské noviny. Právě úvěry na bydlení patří k půjčkám, které nejméně končí v úpadku. Vedle nich také Češi dobře splácejí i úvěry ze stavebního spoření. Domácnosti dlužily loni bankám a družstevním spořitelnám 1,65 bilionu korun. Naopak nejvíc lidé dluží na nedoplatcích u a telekomunikačních společností a pojišťoven.

Deník N

O tom, co českým firmám brání dávat lidem zkrácené úvazky, píše Deník N. I přesto, že se zájem o tento typ úvazku zvyšuje, zůstává jejich podíl v Česku mezi nejnižšími v Evropské unii. Pro firmy jsou zkrácené úvazky totiž drahé a někdy je lidem vůbec nenabízejí. Na druhou stranu si Češi podle deníku zatím neumí o zkrácený úvazek sami požádat.

Česko patří k zemím s nejmenším podílem částečných úvazků, ukazují statistiky

Číst článek

Regionální Deník

Mladí lidé z dětských domovů by při odchodu měli dostat více peněz. O plánech sociálního výboru Poslanecké sněmovny píše regionální Deník. Zástupci několika ministerstev chtějí, aby si mládež při odchodu z domova mohla nárokovat 25 tisíc korun. Teď o výši příspěvku rozhodují ředitelé dětských domovů. Ti ho udělují například podle dosavadního chování dítěte nebo podle finančních možností domova.

Právo

Řidiče seniory bez zdravotní prohlídky čekají vyšší pokuty. Změny novém bodovém systému přibližuje deník Právo. Teď hrozí seniorovi za volantem za nedodržení pravidelné zdravotní prohlídky pět až deset tisíc korun. Nově se ale budou sankce pohybovat mezi sedmi a pětadvaceti tisíci.

Anna Soldatová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme