Přehled tisku: dražší jablka a český přístroj, který dokáže sledovat rakovinu

Pokutu za porušení protikuřáckého zákona dostane spíš na zastávce než v hospodě, informuje MF Dnes. A podle Deníku si Češi budou muset na levnější jablka počkat nejspíš až do podzimu. Víc v přehledu tisku, který připravil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jablka (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Freeimages

E15

Nejbohatší Češi utrácí stovky milionů za soukromé byznys letouny - všímá si deník E15. Nejčastěji si vlastní letadla kupují majitelé malých a středních podniků, kteří potřebují rychle cestovat. Na nákup si většinou půjčují a stroje registrují v daňových rájích. Pořídit si vlastní letadlo ale můžou opravdu jen ti nejbohatší Češi. Ceny většinou začínají na jednom milionu dolarů, tedy asi na 22 milionech korun.

Máme třetí nejlevnější cigarety v EU, říká protidrogový expert Vobořil. Navrhuje zvýšit spotřební daň

Číst článek

Mladá fronta DNES

Pokutu za porušení protikuřáckého zákona zřejmě nedostanete v hospodě, ale spíš na zastávce. Mladá fronta DNES píše, že strážníci většinu trestů za nedovolené kouření rozdali u zastávek autobusů a tramvají. Zákaz totiž platí taky na těchto místech. Hříšníci průměrně zaplatí pokutu kolem pětistovky. Zapálit si cigaretu se nesmí pět metrů za cedulí s názvem zastávky a třicet metrů před ní.

Deník

Loňské jarní mrazy zdražují jablka - přečtete si o tom v Deníku. Kvůli špatnému počasí jich pěstitelé sklidili méně, což teď zvyšuje jejich cenu. V dubnu si za ně zákazníci meziročně připlatili osm korun. Zlevnit by ale mohla v srpnu nebo v září, kdy se na pultech objeví letošní produkce.

Hospodářské noviny

Vědci vyvinuli přístroj, který sleduje, jestli se pacientům nevrátila rakovina, píší Hospodářské noviny. Podle výzkumníků z Ústavu analytické chemie a společnosti Genomac, kteří za přístrojem stojí, jednoduše z krve pozná, jestli nádor ustupuje, nebo jestli dokonce zcela vymizel. Zatím vědci vyvinuli prototyp a chtějí si ho nechat patentovat. Jednají také s onkologickými centry, aby přístroj zkoušela v praxi.

Soud rozhodl o propuštění soudce Elischera z vazby. 'Nehrozí, že by pokračoval v trestné činnosti'

Číst článek

Lidové noviny

Zdravotní ústav v Ostravě zadarmo pronajal laboratoř firmě s neznámými vlastníky - informují o tom Lidové noviny, které mají k dispozici kontrolní zprávu o hospodaření ústavu. Většinu ve firmě přitom měla další společnost s anonymními akciemi, kterou ve vědeckém světe nikdo neznal. Ústav kontrolu považuje za neobjektivní. 

Právo

Obviněný soudce z úplatkářství Ivan Elischer uspěl se stížnostmi proti zablokování majetku a peněz - píše o tom deník Právo. Městský soud v Praze zrušil zmrazení bankovních účtu a změnil rozhodnutí o zadržení majetku. Zatím ale není jasné, jak konkrétně. Obě strany ještě rozsudek nemají písemně. Policisté Elischera podezírají z toho, že za úplatky upravoval verdikty v drogových kauzách vietnamské komunity.

Jakub Horáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme