Přehled tisku: podvod se SIPO, Zimolova role ve straně i plýtvání potravinami v řetězcích

Páteční české deníky přináší například rozhovor s Jiřím Zimolou o podmínkách ČSSD pro vytvoření vlády. Deník píše o nových podvodech při placení za energie, Mladá fronta DNES pak o zásobování obchodů potravinami a plýtvání s nimi. Přehled tisku sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf ČSSD Jan Hamáček (vpravo) a místopředseda strany Jiří Zimola | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Mladá fronta DNES

Obchodní řetězce budou muset zveřejňovat, kolik jídla vyhazují - tématu se věnuje Mladá fronta Dnes. Nařízení vyplývá z evropské směrnice a má přispět k tomu, aby se líp nastavilo zásobování obchodů a jejich schopnost potraviny prodat. Plýtvání jídlem by se tak mělo omezit na minimum. Víc než třetina z toho, co obchody vyhazují, je ovoce. Následuje pečivo a hotová jídla.

Deník

Na takzvané šmejdy se dá narazit i při placení za energie a služby přes Českou poštu - pomocí inkasa známého jako SIPO. Dočtete se v regionálním Deníku. Podvodníci nabízejí smlouvu, podle které prý budou hlídat platby za energie právě přes SIPO po dohodě s poštou. Ta ale o ničem neví. Smlouva je totiž ve skutečnosti právě na dodávky energií.

Přehled tisku: fake news, mimořádné sucho a podvody na internetu

Číst článek

Hospodářské noviny

Velcí internetoví giganti jako Google, Facebook, ale i český Seznam a další mají odkrýt karty a odtajnit, za jakých podmínek nabízejí inzerci a podle jakého klíče ji pak řadí. O nařízení evropské komise píšou Hospodářské noviny. Komise tak chce zabránit zvýhodňování velkých firem v propagaci na webu.

E15

Po kancelářích, hotelech nebo obchodních centrech je stále vysoká poptávka, nabídka je ale rekordně nízká. Tématu se věnuje deník E15. Objem investic do prémiových nemovitostí byl v letošním prvním čtvrtletí nejnižší od roku 2014. Investoři je totiž drží.

Právo

Deník Právo přináší rozhovor s místopředsedou sociální demokracie a jedním z vyjednavačů možné koalice s ANO Jiřím Zimolou. Mluví v něm mimo jiné i o podmínce ČSSD, aby odsouzený člen vlády musel podat rezignaci. Druhý muž sociální demokracie nechce znění programového prohlášení komentovat. Zimola taky předpokládá, že bude-li ve vládě stranický šéf Jan Hamáček, on se bude věnovat hlavně vedení strany.

Pokud by totiž obsadil post ministra, neměl by podle svých slov čas na práci na obnově ČSSD. A Zimola ji zachránit chce, říká v rozhovoru pro Právo. V odpovědích ohledně znění programového prohlášení a koaliční smlouvy je ale vyhýbavý. Naznačuje však, že dokument obsahuje body, se kterými bude mít část členů sociální demokracie problém.

Kateřina Součková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme