Přehled tisku: Alkoholické nápoje budou uvádět kalorické hodnoty. Pivovary chystají velikonoční speciály

Do tří let by se na obalech alkoholických nápojů měl objevit údaj o kalorické hodnotě. Píše o tom Mladá fronta DNES. Deník se zase věnuje tomu, jaké speciály připravují české pivovary na nadcházející Velikonoce. Tématem Lidových novin je pak případ řidiče linkového autobusu, který v únoru ve Frýdku-Místku projel železniční přejezd na červenou. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha/Frýdek-Místek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alkohol (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Mladá fronta DNES

Výrobci budou muset povinně uvádět kalorickou hodnotu u všech alkoholických nápojů. Píše o tom sobotní Mladá fronta DNES. Nápoje, které obsahují víc než 1,2 procenta alkoholu, mají teď výjimku – kalorická hodnota na nich napsaná být nemusí. Informace by na všech obalech měla být do tří let. Přísnější pravidla nařídí Evropská komise.

Suchej únor: na hraně rizikového pití je v Česku téměř polovina lidí, vyplývá z průzkumu

Číst článek

Lidové noviny

Policisté začali prověřovat řidiče linkového autobusu, který ve Frýdku-Místku projel železniční přejezd na červenou. Podle Lidových novin ho podezírají z obecného ohrožení z nedbalosti. Za tento trestný čin řidiči hrozí až pětileté vězení nebo zákaz činnosti. K incidentu došlo 25. února.

Deník

Pivovary připravují na Velikonoce jarní speciály. Podle  regionálního Deníku budou mít velikonoční nápoje většinou zvláštní chuť nebo dokonce barvu. V některých pivovarech chystají zelená piva – třeba v Černicích na Plzeňsku nebo v Sušici na Klatovsku. Lišit se ale bude důvod, proč bude pivo právě zelené. Někde ho ochutí máta, jinde to bude třeba limetka nebo kopřivy.

Právo

Peníze z údajné korupce u soudce nenašel ani pes. To je titulek deníku Právo. Sobotní vydání se věnuje tomu, že policisté pořád nevědí, kam soudce vrchního soudu Ivan Elischer dal peníze z údajných úplatků. V soudcově bytě i kanceláři kriminalisté našli jen malé částky.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme