Přehled tisku: Kellnerovy půjčky, vynalézavost zlodějů plynu i falšování kotlíkových dotací

V pondělí český tisk píše o falšování dokumentů kvůli státnímu příspěvku na kotle, Kellnerových dluhopisech nebo vynalézavosti zlodějů plynu. Přehled tisku sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Kellner | Foto: Petr Topič/ MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Mladá fronta Dnes

Ve středních Čechách jsou dva muži podezřelí z toho, že falšovali dokumenty ke kotlům, které neexistovaly. Získali tak státní příspěvek, dočtete se v Mladé frontě Dnes. Ta cituje zdroj blízký vyšetřování, který prozradil, že zprostředkovatel nabídl lidem, že dostanou dotaci, přestože starý kotel neměli a k žádosti o peníze připojil dokumentaci od jiného kotle. V Ústeckém kraji policie obvinila 28 lidí. 27 z nich jsou žadatelé a jeden je jednatel firmy, která jim vyřizovala dotace a montovala kotle. Mladá fronta Dnes zjistila, že mělo jít o fintu, jak snížit spoluúčast, kterou museli žadatelé platit.

Přehled tisku: transsexuální děti, cestování mezi Prahou a Brnem, ženy bez hazardu

Číst článek

Lidové noviny

Počet závětí raketově stoupá, píšou Lidové noviny. Lidé ale často nechtějí, aby po nich určití příbuzní dědili. Někteří tak sahají i k vylučování dědiců. Zbavit se jich ale není vždy jednoduché. Největší problémy s vyloučením z dědictví nastávají u potomků.

Hospodářské noviny

Kellner si v Česku půjčí miliardy. To je titulek první strany Hospodářských novin. Skupina PPF nejbohatšího Čecha plánuje letos v prosinci vydat dluhopisy v hodnotě kolem 150 milionů eur. To je v přepočtu 3,8 miliardy korun. PPF tak poprvé vydává dluhopisy za celou podskupinu zastřešující podnikání holdingu ve finančním sektoru. Její součástí jsou také tři firmy, které poskytují úvěry - Home Credit, PPF banka nebo Air Bank.

Právo

Zloději energií si plyn připojují i duší od kola. To přináší výrazná bezpečnostní rizika. Píše to deník Právo. K neoprávněnému propojení po odmontování plynovodu zloději používají třeba i různé hadice nebo trubky. Kuriózní jsou ale i některé způsoby černého odběru elektřiny. Třeba napojení k elektroměru na benzinové pumpě.

E15

V Česku bude ještě větší nedostatek soukromých lékařů, než se očekávalo. Píše o tom deník E15. Lékaři loni zavřeli přes 700 samostatných živností. Ukazují to nově vydané údaje Ústavu zdravotnických informací a statistiky. Loňské odhady předpovídaly, že v roce 2020 má v Česku chybět zhruba 1200 lékařů. Podle nových čísel ale situace bude ještě horší, upozorňuje list.

Barbora Valášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme