Přehled tisku: kojenecké ústavy, závislost na alkoholu a lécích u seniorů nebo sběr bioodpadu

V sobotních novinách se dočtete, že kojenecké ústavy u nás hned tak neskončí. Podle náměstka ministra zdravotnictví existuje část dětí, které takové zařízení potřebují. Píše to regionální Deník. Podle Práva je závislost na alkoholu a lécích skrytý, ale obrovský problém českých seniorů. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závislost na alkoholu a lécích je skrytý, ale obrovský problém českých seniorů (ilustrační foto) | Foto: Jozef Jakubco/SME | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Mf Dnes

Obce budou muset od dubna zajistit sběr bioodpadu po celý rok, ne jen od jara do podzimu. Píše o tom Mf Dnes. Je to kvůli nové vyhlášce. Bioodpad se nejčastěji přeměňuje na elektrickou energii nebo se kompostuje a využívá se k obohacení půdy.

Levnější pro stát, lepší pro děti. Přechodní pěstouni nahrazují kojenecké ústavy

Číst článek

Regionální Deník

Kojenecké ústavy u nás hned tak neskončí. Tématu se věnuje regionální Deník. Dál budou fungovat i přes to, že v řadě evropských zemí už dávno neexistují. Česko se navíc ke zrušení domovů pro děti mladší tří let zavázalo už před několika roky a volají po tom i neziskové organizace. Podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly ale existuje část dětí, které takové zařízení potřebují.

Právo

Závislost na alkoholu a lécích je podle deníku Právo skrytý, ale obrovský problém českých seniorů. Pomoct jim přitom není snadné. O tématu se skoro nemluví a chybí i konkrétní čísla. Podle přednosty Kliniky adiktologie Univerzity Karlovy Michala Miovského se v Česku najde jen málo rodin, ve kterých by závislost rodičů nebo prarodičů nemuseli řešit. A své o tom vědí i zaměstnanci domovů pro seniory.

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme