Přehled tisku: 3D tisk částí lidského těla, kůrovcová kalamita, parkování v Brně i konec call center

V českém tisku se ve středu dočtete, že vědci dokážou pomocí 3D tiskáren vyrábět různé části lidského těla. Píše o tom MF Dnes. Podle deníku Právo se blíží konec call center. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

3D tiskárna (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

MF Dnes

Na trojrozměrných tiskárnách už vědci umějí vyrobit i různé části těla. Píše o tom MF Dnes. Díky nové technologii se totiž u kloubů dá docílit dokonalého napodobení pórovitého povrchu kosti. Ta tak s implantátem lépe sroste. Čeští lékaři provedli pomocí 3D tisku například zhruba 1800 náhrad kyčelního kloubu.

Lidové noviny

Lesy čelí vůbec největší kůrovcové kalamitě na našem území. Vyplývá to ze zprávy ministerstva zemědělství, kterou mají k dispozici Lidové noviny. Podle ní kůrovec zničí až šest milionů kubíků smrků. To je polovina roční těžby dřeva jehličnanů. Důvodem není jen špatné počasí, ale taky hospodaření.

Čeští chirurgové poprvé pracovali s 3D výtiskem srdce, úhradová vyhláška s ním zatím nepočítá

Číst článek

Regionální Deník

Brněnským řidičům vadí nový plán města na zdražení parkovného v centru. Píše o tom regionální Deník. Radní chtějí zvednout ceny na dvojnásobek. Plánují přitom zpoplatnit také stání v noci, o víkendech a ve svátky.

Hospodářské noviny

Dokáže Česko konkurovat ostatním zemím? O tom se dočtete v Hospodářských novinách. Podle žebříčku Mezinárodního ekonomického fóra totiž zaostává v konkurenceschopnosti hlavně v kvalitě a výkonnosti veřejných institucí, ale i v inovacích a infrastruktuře. Země proto v hodnocení drží už tři roky 31. místo ze 137 hodnocených států.

Právo

Blíží se soumrak call center - to je titulek deníku Právo. Lidé by totiž nově měli vidět na displejích svých mobilů, že volá telefonické centrum, které jim chce něco nabídnout bez předchozího souhlasu. Číslo tak teď budou moct zablokovat.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme