Přehled tisku: lékaři bez očkování, přístroje v ordinacích i přehled dotací na rekonstrukci

V úterních novinách se dočtete, že lékaři se neočkují proti chřipce. Při své práci jsou přitom ohrožení nejen sami, ale jsou rizikem i pro svoje pacienty, píše Mf Dnes. Ordinace praktických lékařů podle regionálního Deníku zaplní moderní technika. Díky novým přístrojům by pak pacienti nemuseli chodit k dalším lékařům. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékaři se neočkují proti chřipce. Jsou přitom při své práci ohrožení nejen sami, ale jsou rizikem i pro svoje pacienty. Ilustrační foto | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

E15

Deník E15 přináší přehled dotací, které můžou lidé využít při rekonstrukci domácností. O peníze můžou zažádat například při zateplení, u výstavby pasivních domů nebo zachytávání srážkové vody. Nově navíc na dotaci dosáhnou i ti, kteří zateplení dělají svépomocí.

Závazky jsou špatný nápad. Ministerstvo musí ukázat, že o nás stojí, vzkazují Vojtěchovi mladí lékaři

Číst článek

Mf Dnes

Lékaři se neočkují proti chřipce - upozorňuje na to Mf Dnes. Jsou přitom při své práci ohrožení nejen sami, ale jsou rizikem i pro svoje pacienty. Podle ministerstva zdravotnictví se lékaři nenechávají očkovat, protože chřipku podceňují a nejde podle nich o tak vážné onemocnění.

Hospodářské noviny

V Česku roste zájem o přípravné třídy na základních školách. Píšou to Hospodářské noviny. Podle školského zákona ale nulté ročníky nemůžou zřizovat soukromé školy. Rodiče by je tam přitom chtěli mít. Podle ministerstva školství ale přípravky mají především dorovnat vývoj dětí ze sociálně slabých a znevýhodněných rodin.

Regionální Deník

Ordinace praktických lékařů se zaplní moderní technikou. Informuje o tom regionální Deník. Díky novým přístrojům by pacienti nemuseli chodit k více doktorům, ale praktik by jim udělal kompletní vyšetření. Nově třeba sono břicha, zkoušku krevní srážlivosti nebo test na rakovinu střev.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme