Přehled tisku: nové vagony pro České dráhy, proplácení léků nebo dotace pro sportovní kluby

V úterním českém tisku se dočtete, že České dráhy chtějí nakoupit až 182 nových vagonů pro osobní vlaky. Nové vozy budou určeny pro expresní spoje, které pojedou rychlostí až 230 kilometrů v hodině. Píše to deník E15. Pojišťovny budou podle Mf Dnes nově proplácet víc špičkových léků proti nejvážnějším chorobám. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České dráhy chtějí nakoupit až 182 nových vagónů pro osobní vlaky. Informuje o tom deník E15 (ilustrační foto) | Foto: Ondřej Luštinec | Zdroj: Český rozhlas

E15

České dráhy chtějí nakoupit až 182 nových vagonů pro osobní vlaky. Informuje o tom deník E15. Státní železniční dopravce se proto chystá vypsat první velkou soutěž. Nové vozy budou pro expresní spoje, které pojedou rychlostí až 230 kilometrů v hodině.

Hromadné rušení pokladen Českých drah. Od prosince přestane fungovat více než 150 prodejních míst

Číst článek

Mf Dnes

Pojišťovny budou nově proplácet víc špičkových léků proti nejvážnějším chorobám, píše Mf Dnes. Moderní léky tak dostanou například pacienti s roztroušenou sklerózou, revmatem, poruchami krvetvorby nebo nádorovým onemocněním mízních uzlin.

Deník

Dětské domovy jsou přeplněné a pěstouni chybí, varují odborníci. Tématu si všímá regionální Deník. Podle čísel z loňského října je v Česku celkem 138 domovů s kapacitou pěti tisíc míst. Celkem v nich bylo přes čtyři tisíce dětí. Letošní výsledky by ale měly být horší, protože současná kapacita už nestačí.

Hospodářské noviny

Stovky sportovních klubů pořád čekají na letošní dotace. Hospodářské noviny upozorňují, že peníze přitom musí utratit ještě letos. Ministerstvo školství vysvětluje zpoždění tím, že od sportovců dostalo špatně vyplněné žádosti, správně prý byla každá desátá. Hospodářské noviny ale zjistily, že dotace nedostaly ani kluby, které měly žádost v pořádku.

Plat jako ministr, 80 zaměstnanců. Sněmovna podpořila vznik Národní sportovní agentury

Číst článek

Právo

Mladí lidé chtějí dobré pracovní podmínky a výdělek je pro ně méně důležitý. Všímá si úterní Právo. Chtějí hlavně pružnou pracovní dobu. Vyplývá to z průzkumu České rady dětí a mládeže z loňských letních měsíců. Až třetina takzvaných mileniálů, tedy ekonomicky aktivních lidí mezi 16 až 30 lety, chce přitom po studiu z Česka pryč.

Deník N

Výhružné e-maily a urážky v diskusích – s tím se musejí potýkat ústavní soudci v Česku. Deník N ale zjistil, že takové reakce na práci soudců nejsou ničím neobvyklým. Většinou jich je tolik, že o nich soudci už dávno ztratili přehled a nesledují je.

Nikola Kopáčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme