Přehled tisku: virtuální Lítačka, podvodníci využívající ojetiny a populární kapři i knihy

Ve čtvrtečním tisku se dočtete, že Praha připravuje digitální verzi Lítačky. Podrobnosti o tom má deník E15. Právo pak varuje před podvodníky, kteří se zajímají o nákup ojetiny, od prodávajících ale chtějí získat citlivá data. A Česko prozkoumá účinky látky z lysohlávek na depresi, informují Hospodářské noviny. Více v přehledu tisku, který připravil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Legitimace na pražskou hromadnou dopravu tzv. Lítačka | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

E15

Praha už ví, kolik stojí Lítačka. Dala za ni už 35 milionů. Krnáčová podle opozice nemluvila pravdu

Číst článek

Praha připravuje pro cestující virtuální Lítačku. Svou jízdenku si tak budou moct nahrát nejen na stávající zelenou kartu, ale i na platební kartu nebo do aplikace v mobilu, píše E15. V soutěži na technické řešení digitálního systému zvítězily podle deníku společnosti, které patří do okruhu firem kolem skupiny J&T. Nabídly nejlepší cenu a termín dodání. Celková hodnota zakázky je 41 milionů. Projekt má fungovat od léta 2018.

Mladá Fronta DNES

Stále víc dětí hledá pomoc při řešení svých problémů na chatech linek důvěry. Informuje o tom Mladá fronta DNES a odkazuje se na údaje organizací, které dětem v krizových situacích pomáhají. Podle odborníků vyhledávají online komunikaci hlavně děti, které mají zkušenosti se sebepoškozováním, týráním, zneužívání nebo myslí na sebevraždu.

Hospodářské noviny

Depresí trpí až 700 tisíc Čechů, říká psychiatr. K lékaři jde pouze zlomek

Číst článek

Česko prozkoumá účinky látky z lysohlávek na depresi, píšou Hospodářské noviny. Na spuštění klinické studie se chystá ještě sedm dalších evropských zemí. Dvouletou studii, při které budou pacienti dostávat tablety s látkou psilocybin, rozjede britský start-up Compass Pathways. S testováním by měli lékaři začít příští rok. Do projektu se za Česko zapojí Národní ústav duševního zdraví.

Právo

Internetové stránky s nabízenými ojetinami využívají podvodníci k tomu, aby se dostali k cizím penězům. S odvoláním na policii před tím varuje čtvrteční Právo. Fiktivní osoby se na první pohled zajímají o nákup vozu, ve skutečnosti se ale snaží získat informace o prodávajících a probourat se až k jejich účtům.

Regionální Deník

Začaly výlovy rybníků. Kaprů na Vánoce bude dostatek, budou ale dražší

Číst článek

Kapři nemají vážnou konkurenci ani v českých rybnících, ani na štědrovečerních stolech. Informuje o tom regionální Deník. Z dat českého rybářského sdružení vyplývá, že kapr představuje skoro devadesát procent produkce tuzemských ryb. Jedničkou zůstává také ve štědrovečerním menu. Češí rybáři prodají ročně kolem devíti tisíc tun živých nebo čerstvě vykuchaných ryb. V naprosté většině to jsou právě kapři. Pokud neskončí na českých talířích, zamíří živí kapři nejčastěji do Polska.

Lidové noviny

Knížka zůstává stálicí mezi vánočními dárky. Jak uvádějí Lidové noviny, k Vánocům ji koupí čtvrtina Čechů. Největší nápor zákazníků zažívají knihkupectví těsně před Štědrým dnem. Čeští čtenáři podle prodejců nejčastěji sahají po beletrii. Mezi nejvíc pořizované tituly patří i kuchařky, kterým pomáhají televizní pořady o vaření a gastronomické blogy.

Ekonom

Byty nebudou v příštím roce zdražovat tak výrazně jako v posledních letech. Jak píše týdeník Ekonom, konec dvouciferného růstu cen předpovídají prognózy vývoje na českém realitním trhu. Neměla by se tak opakovat situace z dvou předchozích let, kdy nové byty ve velkých městech zdražily o desítky procent.

Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme