Přehled tisku: kraje se spojují s Maláčovou proti Schillerové, ztráty cukrovarů i boj s ‚elektrošmejdy‘

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD chce uzavřít s kraji spojenectví proti škrtům ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO), píší úterní Hospodářské noviny. Mf Dnes zase píše, že české i evropské cukrovary končí ve velkých ztrátách, za což může přebytek cukru na trhu. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová | Zdroj: Úřad vlády ČR

Mf Dnes

České a evropské cukrovary končí ve velkých ztrátách. Může za to přebytek cukru na trhu, jak píše úterní Mf Dnes. Jeho cena v Česku spadla na 12,50 za kilo. To je takřka stejná cena, za kterou se prodával v roce 1990. Česko má zásoby sladidla asi na 11 let.

Přehled tisku: drony pomáhající zemědělcům, problém jednorázových kelímků a řeč rostlin

Číst článek

Deník

Do boje s tzv. „elektrošmejdy“ vyrazili velcí dodavatelé proudu v Česku, píše o tom Deník. Nátlakovým praktikám některých společností, které poskytují smlouvy na energie, by měla zabránit nová dohoda. K té se připojili mimo jiné zástupci ministerstva průmyslu a obchodu nebo rady Energetického regulačního úřadu.

Hospodářské noviny

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD chce uzavřít s kraji spojenectví proti škrtům ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO), tématu se věnují úterní Hospodářské noviny. Schillerová totiž z rozpočtu ministerstva práce a sociálních věcí škrtla dvě miliardy korun, které teď podle krajů a Maláčové chybí na platy pracovníků v sociálních službách.

Přehled tisku: aktivnější klíšťata a nedostatek anesteziologů

Číst článek

Podporu Maláčové v boji proti škrtům potvrdili například hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) nebo Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD). Naopak hejtmanka Karlovarského kraje a předsedkyně Asociace krajů ČR Jana Mračková Vildumetzová z hnutí ANO se staví na stranu Schillerové.

E15

Českým exportérům zlevňuje pojistka na byznys, která je chrání před nečekaným vývojem koruny, píše o tom deník E15. Od roku 2017, kdy skončily devizové intervence, narostl objem zajištěného podnikání českých firem na čtyřnásobek a dál roste. Podle místopředsedy Asociace exportérů Otto Daňka je teď pojistka na podnikání výhodná hlavně na dva roky a více. Podle Daňka jsou exportéři pojištění až k hodnotě 27,30 korun za euro. Aktuální kurz je přitom 25,80.

Kryštof Šimek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme