Přehled tisku: černý trh s léky nahrazujícími heroin i příušnice hokejového týmu

České deníky v pátek píšou o investičních fondech pro bohaté, tradiční papírně ve Velkých Losinách i rozvíjejícímu se černému trhu s léky nahrazujícími heroin. Ranní přehled tisku sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Heroin a injekční stříkačka (ilustrační foto) | Foto: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0), dkalo

E15

Přibývá investičních fondů pro bohaté. Všímá si toho páteční vydání E15. Do konce září loňského roku v Česku vzniklo 25 nových fondů, do kterých museli lidé vložit minimálně milion korun. Stejně rychle přibývaly naposledy v roce 2012. Během prvních tři čtvrtletí se rychle zvedla celková částka, kterou Češi do prémiových fondů investovali, a to asi o 16 miliard korun.

Přehled tisku: odměny za naverbování známých, tramvaje bez řidičů i zdanění restitucí

Číst článek

Mladá fronta DNES

Mezi dětmi v Jihlavě se šíří příušnice. Podle Mladé fronty Dnes se jimi od začátku školního roku nakazilo 78 lidí. Nejvíc případů přibylo v minulém týdnu - víc než 20. Nemoc postihla hlavně mládežnické týmy hokejového týmu Dukla Jihlava.

Deník

Ruční papírna ve Velkých Losinách na Šumpersku usiluje o zápis na seznam kulturního dědictví UNESCO. Píše o tom páteční Deník. Podle něj by podnik na seznamu mohl být nejpozději do pěti let. Papír se v něm nepřetržitě vyrábí nejdéle v Evropě - víc než 400 let.

Právo

V Česku se rozvíjí černý trh s léky nahrazujícími heroin. Upozorňuje na to deník Právo. Pojišťovny totiž speciální medikamenty platí jen části pacientů. Někteří z nich tak spotřebují část léků a zbytek prodávají, aby měli na další dávku. Kvůli tomu ale mají v těle málo léčebné látky a nejsou schopni se závislosti zbavit. S tím jsou spojeny taky další problémy. Lidé, kteří se ke speciálním lékům nedostanou, třeba kradou, aby získali peníze a mohli si od překupníků medikament koupit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme