Přehled tisku: Miloš Zeman opět vyrazí do krajů. Česká armáda chce posílit své zahraniční mise

V českém tisku se ve středu dočtete, že prezident Miloš Zeman opět vyráží na cestu po krajích a na tisících bytových domech se budou muset upravit antény kvůli přechodu na nové digitální vysílání DVB-T2. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

E15

Čeští diplomaté a jejich rodiny mají poprvé v zemích mimo Evropskou unii zdravotní pojištění, píše deník E15. Doteď jim totiž ministerstvo zahraničí hradilo jen takzvané léčebné v případě úrazu nebo nemoci. Výběrové řízení ministerstva vnitra vyhrálo konsorcium tří pojišťoven - ERV Evropské pojišťovny, Kooperativy a Všeobecné zdravotní pojišťovny. Pojistka kryje i ty diplomaty, kteří působí ve válečných zónách.

Zeman udělí státní vyznamenání apoštolskému nunciovi Leanzovi

Číst článek

Mladá fronta DNES

Prezident Miloš Zeman bude od konce dubna znovu pokračovat v cestách po krajích. Řekl to v rozhovoru pro Mladou frontu DNES. Prezident v každém kraji navštíví tři města a jednu obec. Nejdřív se ale vydá tam, kde ho lidé volili a kde proti němu nevystupují hejtmani. Někteří z nich totiž Zemana dřív kritizovali, že musí jeho návštěvy platit.

Lidové noviny

U pražského Masarykova nádraží vznikne moderní železniční muzeum, informují Lidové noviny. V areálu bývalé výtopny návštěvníci uvidí historické lokomotivy nebo salonní a luxusní vozy. Jedním z největších lákadel nového muzea by měl být salonní vůz, kterým měl odjet do Sarajeva arcivévoda František d´Este. Na svou poslední cestu ale vozem nevyrazil, protože se před odjezdem objevila porucha. Muzeum by se mělo otevřít za osm let.

Hospodářské noviny

České sklárny chtějí proniknout do designu aut - to je titulek Hospodářských novin. Broušené a křišťálové autodoplňky budou totiž v budoucnu součástí interiérů luxusních modelů, ve kterých částečně nahradí plast. Sklárny tak pro automobilky připravují třeba ovládací tlačítka na přístrojové desce nebo vršky řadicí páky.

Česká televize začne v dubnu vysílat DVB-T2 pro 96 procent obyvatel

Číst článek

Deník

Tisíce bytových domů musí upravit antény kvůli přechodu na nové digitální vysílání DVB-T2, všímá si toho regionální Deník. Bez přenastavení společné antény by tak lidem nefungoval televizní signál ani s novou televizí nebo set-top boxem. Naopak u rodinných domů se antény většinou upravovat nemusí. V Česku je skoro 215 000 bytových domů. Společné antény na nich ale musí upravit speciální technik. Jedná se ale jen o přenastavení, není nutné vyměnit celou anténu.

Právo

Česká armáda chce posílit své zahraniční mise o další stovky vojáků. Jen letos se má jejich počet navýšit o víc než 250. Vyplývá to z vládního dokumentu, do kterého nahlédl deník Právo. S větším počtem vojáků se zvýší také náklady, a to až o miliardu korun. Ministerstvo obrany chce už letos víc vojáků v Afghánistánu, Iráku nebo v Mali. Nově má také armáda poslat 290 vojáků do sil NATO, které jsou rozmístěné v Pobaltí.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme