Přehled tisku: prémie pro manažery ČEZu, pochybení úřadů u léků pro revmatiky, komáři na Moravě

V českých denících se ve středu dočtete, že se změní rozdělování odměn manažerům ČEZu, téma deníku E15. Deník si všímá, že kvůli pochybení úřadů o zlevnění léků pro revmatiky zdravotnictví přišli o půl miliardy korun. Hejna komárů vyhánějí z jihu Moravy turisty. Píše deník Právo. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Víc než rok analyzovaly stát a dozorčí rada společnosti ČEZ, jak jsou šéfové firmy motivovaní k získávání odměn. (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

E15

Ministerstvo financí pravděpodobně ještě letos změní způsob rozdělování prémií šéfům společnosti ČEZ. Tématu se věnuje deník E15. Nový systém odměn by tak měl nahradit původní systém. Připravovaný model by měl být podle dozorčí rady společnosti víc spojen s výsledky firmy.

Přehled tisku: Češi zavření v zahraničí, dokončování okruhu v Praze a nevýhodná péče zubařů o děti

Číst článek

Mladá fronta

Každoroční slavnost Havíření uzavře od 21. do 23. června ulice v centru Jihlavy. Mladá fronta DNES si všímá, že jde zřejmě o největší letošní kulturní akci na Vysočině. Slavnost ale přinese omezení pro řidiče i chodce. Letošní ročník je totiž současně hostitelem mezinárodního setkání havířských měst.

Deník

Kdyby úřady rozhodly o zlevnění léků pro revmatiky včas, mohlo je dostat víc pacientů. Píše o tom regionální Deník. Úředníci prošvihli zákonnou lhůtu padesáti dnů, moderní biologické léky tak dostalo o tři a půl tisíce méně pacientů. Rozhodování o zlevnění léků trvalo úřadům 219 dní, což je čtyřikrát déle než jim ukládá zákon. 

Lidové noviny

Ministerstvo dopravy koupilo přístroj, který rozpozná chybějící nebo poškozený filtr pevných částic. Píšou o tom Lidové noviny. Takový problém má podle odhadů Ústředního auto-moto-klubu milion aut. Filtry pevných částic jsou součástí moderních dieselových aut a mají zachytávat rakovinotvorné látky, které vznikají při spalování nafty. 

Právo

Hejna komárů vyhánějí z jihu Moravy turisty. Píše deník Právo. Třeba průvodci v zámeckém parku ve Valticích kvůli nim musí zkracovat komentované prohlídky, protože ve stinné části parku se nedá vydržet. Komáři berou návštěvníky doslova útokem. Oldřich Šebesta z hygienické stanice zabývající se dlouhodobě problematikou komárů na Břeclavsku říká, že je letos komárů hodně. Předchozí čtyři léta byla poměrně suchá a lidé si podle něj od komárů odvykli.

Dita Kopáčová-Hradecká Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme