Přehled tisku: zadržení listiny z 15. století, projekt dráhy k pražskému letišti i technický mák

Ve čtvrtečním českém tisku se dočtete, že kriminalisté zajistili vzácný notářský zápis z 15. století, který v červnu vydražila v aukci Národní knihovna. Píše to Deník N. Soukromý investor podle Mf Dnes předběhl úředníky a vyprojektoval železniční napojení pražského letiště. Nyní se snaží státu plány prodat. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Václava Havla | Zdroj: Letiště Václava Havla

Ekonom

Čeští zemědělci a obchodníci bojují s dovozci nekvalitního technického máku, upozorňuje na to týdeník Ekonom. Některé firmy technický mák ze zahraničí upravují a vydávají ho za český potravinářský. Ten má díky dobré pověsti vysokou prodejní cenu. Česko je největším producentem této plodiny na světě.

Nizozemská firma chce po Česku skoro dvě miliardy. Tvrdí, že přišla o peníze investované do obchodů s mákem

Číst článek

Deník N

Kriminalisté zajistili vzácný notářský zápis z 15. století, který v červnu vydražila v aukci Národní knihovna. Informuje o tom Deník N. Policie má podezření, že pergamen a další dokumenty někdo před mnoha lety ukradl z archivu. Knihovně nevznikla žádná škoda, protože policisté dokument zabavili ještě před zaplacením kupní ceny. 

Lidové noviny

V Česku pracuje rekordní počet seniorů, všímají si toho Lidové noviny. Na konci loňského roku pracovalo přes 340 tisíc důchodců, většinou starobních. O osm let dříve jich bylo jen necelých 250 tisíc. Seniory nutí pracovat vyšší životní náklady a firmy o ně mají zájem kvůli mimořádně nízké nezaměstnanosti.

Mf Dnes

Soukromý investor předběhl úředníky a vyprojektoval železniční napojení na pražské letiště. Tématu se věnuje Mf Dnes. Firma Prague Airport Train se teď rozpracované plány snaží státu prodat. Správa železniční dopravní cesty chce nabídku posoudit do konce října.

Pražské letiště nepřetržitě roste od roku 2013. Expanzi ale nestačí parkování nebo hromadná doprava

Číst článek

Hospodářské noviny

Odpadová firma AVE údajně připravila města o stovky milionů korun, to je titulek Hospodářských novin. Starosta Čáslavi Vlastislav Málek tvrdí, že firma označuje velkou část skladovaného odpadu za materiál pro technické zabezpečení skládky. Za ten na rozdíl od odpadků nemusí obcím platit žádné poplatky. Společnost AVE pochybení odmítá.

Regionální Deník

Změny klimatu si podle varování lékařů vyžádají taky desítky lidských úmrtí navíc. Dočtete se o tom v regionálním Deníku. Rostoucí teploty by totiž mohly do Česka přivést nové choroby. Ztíží navíc průběh všech chronických onemocnění, zvlášť těch plicních.

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme