Přehled tisku: levné pronájmy bytů, opravy vysokých škol nebo nedostatek prodavačů

V českém tisku se v úterý dočtete, že Národní památkový ústav pronajímá 70 bytů v luxusních lokalitách za velmi nízké nájemné. Píše to Mladá fronta DNES. Podle Hospodářských novin stavební firmy bojují o zakázky na výstavbu a rekonstrukce vysokých škol. Více se dozvíte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní památkový ústav | Foto: Tomáš Adamec | Zdroj: Český rozhlas

E15

Nájemní byty jsou opět v kurzu - to je titulek deníku E15. Developeři totiž začínají kvůli rostoucím cenám bytů stavět domy čistě s nájemními byty. Důvod?  Mnoho lidí na svůj vlastní v současné době nemá. 

Benefit šéfa finančních úřadů Janečka? Garsonka za 1493 korun měsíčně

Číst článek

Mladá fronta DNES

Národní památkový ústav pronajímá 70 bytů v luxusních lokalitách za velmi nízké nájemné. Všímá si toho Mladá fronta DNES. Například v budově Starého purkrabství na zámku v Českém Krumlově platí nájemci kolem pěti tisíc korun měsíčně. To ale podle realitních makléřů odpovídá maximálně garsonce. Památkáři ale tvrdí, že nastavují nájem správně.

Regionální Deník

Nejžádanější profesí v Česku je v současné době prodavač. Podle analýzy regionálního Deníku chybí v polovině okresů. Důvodem je hlavně nízký plat. Lidé jdou proto pracovat na jiná místa. Firmám ale chybí také dělníci nebo kuchaři.

Hospodářské noviny

Blížili jsme se eliminaci spalniček, potom se ale začalo vykládat, že je očkování nebezpečné, říká lékařka

Číst článek

Stavební firmy bojují o zakázky na výstavby a rekonstrukce vysokých škol. Píšou o tom Hospodářské noviny. Takové tendry jsou pro stavbaře prestižní a mezi firmami tak panuje silný konkurenční boj. Univerzity po celém Česku plánují do modernizace areálů investovat miliardy korun.

Lidové noviny

Někteří pediatři nahlašují sociálním pracovníkům rodiče, kteří odmítají u svých dětí povinné očkování. Dočtete se o tom v Lidových novinách. Organizace Juno Moneta, která pomáhá rodičům s jejich právy, v poslední době zaznamenala desítky takových případů.

Právo

Česko pomůže zajistit lékařskou péči na Ukrajině, v Libyi nebo v Iráku. Píše o tom deník Právo. Například na východě Ukrajiny investuje do osmi nemocnic pět milionů korun. Za peníze se tu nakoupí třeba polohovací postele, radiátory nebo bakteriální lampy.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme