Přehled tisku: nedýchatelno v Ostravě a jednodušší bodový systém

Ostravanům se ve čtvrtek hůře dýchalo, píše Regionální deník. Hospodářské noviny si všímají toho, jak chtějí firmy obejít konec přirážek za platby kartou. Deník Právo zase přináší informace o úpravě bodového systému. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha / Ostrava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Špatně zaparkované auto

Špatně zaparkované auto | Foto: Christine Schmidt | Zdroj: Pixabay

Mladá fronta DNES

Maďaři kritizují tendr na nový výběr mýtného, píše to Mladá fronta DNES. Stát podle nich údajně nahrává firmě Kapsch. Maďarské společnosti National Toll Payment Services, která se do soutěže přihlásila s českým Eltodem, se nezdá, že ministerstvo dopravy podmínky tendru na správu mýtného po roce 2019 nastavilo podle zkušeností se současným systémem. Ten právě firma Kapsch vytvořila a v současnosti ho také spravuje.

Konec poplatků za platbu kartou? Nová směrnice vstoupí v platnost v sobotu

Číst článek

E15

Česká národní banka chce brzdit obří ztráty, informuje o tom deník E15. Kvůli posílení koruny od ukončení devizových intervencích roku prodělala centrální banka čtvrt bilionu korun. ČNB proto mění strategii pro investování 120 miliard eur z rezerv. Chce vydělat, a umořit tak část ztráty.

Hospodářské noviny

Končí přirážky za platby kartou a firmy to chtějí obejít, všímají si toho Hospodářské noviny. Poplatkům dala stopku novela zákona o platebním styku, která bude účinná od soboty. Peníze navíc za platbu kartou si většinou účtují menší prodejny, některé restaurace a e-shopy. Nová pravidla Česko přijalo na základě regule Evropské unie. Autoři úpravy si od ní slibují rozšíření bezhotovostních plateb.

Novela bodového systému je připravená, ale zřejmě se opozdí. Ministerstvo pro ni shání podporu

Číst článek

Regionální deník

V Ostravě ve čtvrtek nadměrně vzrostlo množství oxidu siřičitého v ovzduší, všímá si toho Regionální deník. Pocítili to zejména lidé v centru Ostravy a městské části Fifejdy. Stěžovali si na zhoršené podmínky. Příčina zvýšené koncentrace dráždivé látky v ovzduší ale není jasná. Její hodnota přitom překročila normu téměř stokrát.

Právo

Bodový systém pro postih řidičů může být jednoduší a přísnější, informuje o tom deník Právo. Úpravu chystá ministr dopravy Dan Ťok za hnutí ANO. Opráší přitom návrh, který už loni prošel připomínkovacím řízením, ale před volbami spadl pod stůl. Přestupky by nově mohly být rozděleny do tří skupin podle závažnosti. Řidičům by tak hrozilo, že dostanou šest, čtyři nebo dva body.

Jakub Horáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme