Přehled tisku: rostoucí nelegální trh s léky, stížnosti na elektrokoloběžky i ceny benzinu v zahraničí

V českém tisku se v sobotu dočtete o nelegálním internetovém obchodování s léky na předpis, kterého si všímá Mladá fronta DNES. Pražanům pak podle Lidových novin vadí elektrokoloběžky v ulicích města. Ty ohrožují chodce v pěších zónách zejména v okolí Můstku. Více informací si můžete přečíst v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0

Mf DNES

Rostoucího nelegálního trhu s léky na předpis v Česku si všímá sobotní Mladá fronta DNES. Podle ní se s léčivy obchoduje hlavně na internetu. Na černém trhu jsou nejoblíbenější pilulky na hubnutí, svaly, erekci nebo na spaní. Státní ústav pro kontrolu léčiv ale varuje, že se často může jednat o padělky. Léky z nelegálního trhu proto například vůbec nemusí obsahovat uvedenou účinnou látku. Lidé by léky na předpis měli brát jen po doporučení lékařem, jinak si mohou způsobit zdravotní problémy, v krajním případě až zemřít.

Nelegální podpora prodeje léků. Policie navrhuje obžalovat 25 farmaceutů a lékařů

Číst článek

Lidové noviny

Na elektrokoleběžky, které zaplavily centrum hlavního města, si stále častěji začínají stěžovat místní obyvatelé. Upozorňují na to Lidové noviny. Lidem vadí, že jsou turisté na elekrokoloběžkách neohleduplní a ohrožují tak v pěších zónách chodce. Problém už řeší i vedení Prahy 1, které by mohlo speciální vozítka dosahující rychlosti až 25 kilometrů v hodině zakázat.

Regionální Deník

Rodiče podceňují vliv čtení knih na děti, informuje regionální Deník. Z průzkumu Národní knihovny totiž vyplývá, že si 39 procent z nich myslí, že čtení pro ně nemá velký význam. Ve většině případů přitom záleží právě na rodičích, jestli budou jejich potomci číst. Pokud matky a otcové nevodí své děti do knihoven, nekupují jim knihy a nemluví s nimi o daném příběhu, tak se děti ke čtení nedostanou. Podle logopedů a češtinářů přitom knihy rozšiřují slovní zásobu a pomáhají s porozuměním významu slov.

Právo

Ceny, za které natankujete během cesty k moři, řeší deník Právo. Podle něj například v Chorvatsku vyjde litr benzinu o tři koruny dráž než v Česku, v Itálii dokonce o devět korun. Při cestě na dovolenou se tak vyplatí natankovat plnou nádrž doma – pak až v Rakousku nebo v Maďarsku, kde jsou podobné cenu jako u nás.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme