Přehled tisku: podvodně získané řidičáky, zprávy o pacientech elektronicky i auta z dob socialismu

Ve čtvrtečním českém tisku se dočtete, že až stovky Němců získaly v Česku řidičský průkaz podvodem. Nejčastěji jim při testu odpovědi diktoval přítomný tlumočník. Píše to Mladá fronta DNES. Čeští lékaři podle deníku Právo stále musí posílat informace o pacientech poštou doporučeně. Ministerstvo zdravotnictví by to chtělo změnit do dvou let. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidičský průkaz | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

Ekonom

Stále víc lidí má zájem o auta vyrobená v dobách socialismu. Tématu se věnuje nové vydání týdeníku Ekonom. Všímá si třeba toho, že po celém Česku vznikají nové dílny, které se zaměřují právě na opravy aut vyrobených před rokem 1990. Větší zájem lidé mají například taky o různé knihy o historii socialistických vozů.

Ferrari Testarossa, Corvetta nebo Tatra 603. Pro sběratele jsou veteráni investicí i splněným snem

Číst článek

E15

Vláda příští rok znovu dá víc peněz na vědu. Všímá si toho čtvrteční deník E15. Badatelé v součtu dostanou skoro 36 miliard korun, na letošek dostali asi o dvě miliardy méně. Vědci jsou ale s částkou pořád nespokojení. Jen třeba Akademie věd by potřebovala pět miliard navíc.

Hospodářské noviny

Virtuální realita by v budoucnu mohla pomáhat třeba taky lidem s psychickými problémy. Informují o tom Hospodářské noviny. Podle nich bude díky 3D brýlím možné například lépe léčit fobie nebo trénovat paměť. Virtuální realitu by brzy na vysokých školách mohli využívat i medici.

Mladá fronta DNES

Nejspíš až stovky Němců v Česku získaly řidičský průkaz podvodem. Píše o tom Mladá fronta DNES. Systém funguje nejčastěji tak, že cizinci jdou psát test s tlumočníky, kteří jim radí, jak mají na otázky odpovídat. Kvůli podobným podvodům policie nedávno obvinila čtyři zprostředkovatele ze severu Čech.

Poslední možnost vyměnit si řidičský průkaz z roku 2007. Tisícům řidičů od Nového roku propadne

Číst článek

Regionální Deník

Na pražském Smíchově bude nový šestipatrový hotel. Píše o tom regionální Deník. Hotel bude na Hořejším nábřeží. Teď tam je kamenná pláž, dětské hřiště a park. Podle některých památkářů nová stavba výrazně změní panorama Prahy.

Právo

Čeští lékaři si pořád musí posílat informace o pacientech doporučenými dopisy. Všímá si toho čtvrteční Právo. Podle něj nemocnice data nemůžou poslat třeba e-mailem, aby se k informacím nedostal nikdo nepovolaný a nezneužil je. Ministerstvo zdravotnictví chce elektronickou komunikaci umožnit do dvou let.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme