Přehled tisku: Povolení odstřelu vlků, demotivovaní zaměstnanci a cizinci v českých školkách

Česko možná povolí odstřel vlků, věnuje se tomu úterní vydání Mf Dnes. Deník N pak píše mimo jiné o spokojenosti českých zaměstnanců. Hned čtyři z deseti jsou podle zveřejněného průzkumu demotivovaní. E15 rozebírá novou snahu obhájců bývalých představitelů Mostecké uhelné dokázat nevinu klientů pomocí vládního posudku z roku 1997. Tématu cizinců v českých mateřských školách se pak věnuje Deník. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česko možná povolí odstřel vlků. | Foto: raincarnation40 | Zdroj: Pixabay | CC0 Public domain (5008269),©

E15

Obhájci bývalých představitelů Mostecké uhelné společnosti se nově snaží dokázat nevinu klientů pomocí vládního posudku z roku 1997. Tématu se věnuje deník E15. Dokument tehdy stanovil cenu státního podílu ve firmě na necelých 650 mlionů korun. Za podobnou částku pak vláda Miloše Zemana v roce 1999 podíl státu prodala.

Český soud zastavil stíhání Petra Krause v kauze Mostecké uhelné. Odpykává si trest ve Švýcarsku

Číst článek

Deník N

Čtyři z deseti zaměstnanců v Česku jsou demotivovaní. Ukázal to průzkum společnosti LMC. Ta provozuje internetové portály na hledání i nabízení práce Jobs.cz a Práce.cz. Jak se dočtete v Deníku N, firmy se příliš věnují novým zaměstnancům a nedbají tolik na ty dlouhodobé.

Mf Dnes

Česko možná povolí odstřel vlků. Píše o tom Mf Dnes. Ministerstvo životního prostředí totiž připravuje nová pravidla. V těch by mohl být povolen odstřel těch šelem, které jsou nebezpečné nebo příliš škodí. Odstřel vlků prosazují hlavně myslivci. Šelma ale vadí i lesníkům. Podle nich vlk lesní zvěř stresuje a ta tak ničí porost. Na vlky si také stěžují někteří majitelé hospodářských zvířat. Podle nich jim šelma zabíjí stáda. Ochránci přírody z hnutí Duha naopak upozorňují, že vlk přirozeně redukuje přemnoženou zvěř.

Lidové noviny

Slevové akce mají mít nová pravidla. Lidové noviny píšou, že to plánuje ministerstvo zemědělství v připravované novele zákona o významné tržní síle. Nově by dodavatel i obchodník měli předem podepsat smlouvu o akci. V té uvedou, kolik zboží je ve slevě, jak dlouho akce potrvá a jaká je kupní cena od dodavatele.

Hospodářské noviny

Hospodářské noviny se věnují praktikám soukromého Centra terapie autismu. V čekárnách dětských lékařů se často objevují letáčky, ve kterých centrum nabízí včasné zachycení autismu u dětí a speciální terapie. Diagnózu poruch autistického spektra smí ale určovat jen psychiatr nebo psycholog. Za terapie v centru navíc rodiče platí desítky tisíc korun.

Deník

V pardubických mateřských školách přibývá cizinců, všímá si toho Deník. Třeba v Mateřské škole K Polabinám pochází z cizí země zhruba každé páté dítě. Cizinců je tam 30. Nejvíc jich pochází z Mongolska a Ukrajiny, další jsou z Vietnamu nebo ze Slovenska. Děti z jiných zemí do Pardubic přivádí rodiče, kteří si ve městě našli práci.

vvr, och Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme