Přehled tisku: vyšetřování kauzy OKD, dochází novinový papír nebo odcházející učitelé ze škol

Ve čtvrtečních novinách se dočtete, že vyšetřování v jedné části kauzy OKD se už podruhé prodlužuje. Píšou to Lidové noviny. A ve světě podle deníku E15 dochází novinový papír. Chybí totiž základní surovina pro jeho výrobu. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřování v jedné části kauzy OKD se už podruhé prodlužuje | Zdroj: Profimedia

E15

Ve světě dochází novinový papír. Podle deníku E15 totiž chybí základní surovina pro jeho výrobu – buničina. Ta kvůli dlouhodobě klesající poptávce po novinách a časopisech loni zdražila až o polovinu. Buničina se loni prodávala za víc než 1230 dolarů za tunu – v přepočtu téměř 28 tisíc korun. A její cena by měla růst i letos.

Syndrom vyhoření trápí každého pátého českého pedagoga. Nezvládají například oddělit osobní a profesní život

Číst článek

Mf Dnes

Učitelé odcházejí ze škol kvůli rodičům – to je titulek Mf Dnes. Podle výzkumu brněnské Masarykovy univerzity se většině mladých pedagogů nelíbí, jak s nimi rodiče žáků jednají. Problémem je podle nich to, že rodiče se buď o studium dětí zajímají málo, nebo až přehnaně moc.

Lidové noviny

Vyšetřování v jedné části kauzy OKD se už podruhé prodlužuje, a to do 20. února. Lidovým novinám to potvrdil dozorující státní zástupce Alexandr Dadam. Detektivové prověřují další informace ohledně toho, jestli doly OKD po roce 2004 soukromý vlastník nevytuneloval. Stále tak není jasné, jestli v případu padne nějaké obvinění.

Telička vypovídal před sněmovní komisí k OKD. ‚Nikdy nevzniklo ani sebemenší podezření,‘ řekl

Číst článek

Regionální Deník

Stát každoročně zaplatí miliardy korun za škody, které plynou z nadměrného pití alkoholu. Jen loni tak podle ekonomů přišel o 59 miliard korun. Píše to regionální Deník. Polovinu částky tvořila takzvaná ztráta produktivity, kdy lidé kvůli problémům s alkoholem chyběli v práci nebo pracovali méně efektivně.

Právo

Potravinové banky se bojí, že přijdou o peníze. Dočtete se o tom v deníku Právo. Ministerstvo zemědělství bankám sice letos zvýší dotace o dvě třetiny, příští rok ale podpora zřejmě skončí. Nově tak budou muset žádat o peníze na ministerstvu práce a sociálních věcí.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme