Přehled tisku: nová technika pro vnitro, řidiči ujíždějící od nehod a samoopravitelné materiály

V pátečním tisku se dočtete, že ministerstvo vnitra chce investovat do nové techniky. Informuje o tom deník E15. Řada řidičů v Česku ujíždí od nehody, všímá si Deník. A Hospodářské noviny se věnují samoopravitelným materiálům. Více se dozvíte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

E15 

Ministerstvo vnitra se chystá víc investovat do své techniky. Policie si chce například koupit nové vrtulníky nebo služební vozy. Píše o tom deník E15. Resort chce letos a v dalších dvou letech posílit výdaje na techniku o devět miliard korun.

Mf Dnes

Českým hasičským sborům chybí řidiči, to je téma deníku Mf Dnes. Aktuálně potřebují až stovku řidičů. Jejich nedostatkem trpí hlavně Praha, Jihomoravský kraj a Vysočina. Hasiči tak musí pracovat víc přesčasů. Přesto si toto povolání drží ve společnosti vysokou prestiž.

Deník

Opilému viníkovi nehody pojištění nepomůže. Pojišťovny loni vymohly zpět miliony korun

Číst článek

Každý šestý řidič loni v Česku ujel od dopravní nehody, informuje o tom Deník. Někdy jde jen o poškrábaný lak nebo uražené zrcátko, řidiči ale ujíždějí i od závažnějších nehod. V Olomouckém kraji to tak udělal dokonce každý pátý člověk za volantem. V lednu tohoto roku ujelo na Olomoucku od nehody 94 řidičů.

Hospodářské noviny

Představte si složitý přístroj, který se porouchá na nedostupném místě – třeba ve vesmíru nebo na dně oceánu. Bude velmi obtížné poslat k němu technika, aby ho opravil.

Řešením tedy mohou být samoopravitelné materiály. Těm se se věnují páteční Hospodářské noviny. Příklady samoopravitelných materiálů můžeme najít různě po světě, například u téměř dva tisíce let starého Kolosea v Římě.

apa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme