Přehled tisku: oprava pardubického vojenského letiště, volná místa ve školkách a půjčky dětí

V pátečních novinách se dočtete, že ministerstvo chce opravit vojenské letiště v Pardubicích. Informuje o tom deník E15. V některých pražských školkách pak jsou podle Deníku stále volná místa. A Děti se nebojí půjček, píší Lidové noviny. Více se dozvíte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

E15

Ministerstvo obrany plánuje opravit pardubické vojenské letiště. Rekonstrukce by měla stát 160 milionů korun. Deník E15 píše, že resort obrany už vypsal soutěž na projekt opravy hangárů, letištních objektů a techniky, aby mohla armáda využívat letiště v plném rozsahu. Stav pardubického letiště nevyhovuje aktuálním požadavkům. Ministerstvo začne vybírat z nabídek projektantů na konci září. Vypracování dokumentace má trvat podle deníku E15 asi tři čtvrtě roku. Kdy bude rekonstrukce hotová, zatím není jasné.

Deník

V některých pražských školkách jsou stále volná místa. Všímá si toho Deník. V některých mateřinkách zřizovaných městskými částmi se totiž po nástupu dětí ukázalo, že se kapacita úplně nenaplnila. Šanci tak mají rodiče třeba na Novém Městě, v Kobylisích, Modřanech nebo na Černém Mostě.

Lidové noviny

Děti se nebojí půjček, to je titulek pátečních Lidových novin. Děti podle nich lehkomyslné hospodaření odkoukaly od rodičů. Z průzkumu neziskové organizace Theia vyplynulo, že polovina žáků mezi devíti a jedenácti lety si už peníze někdy půjčila - většinou od sourozenců nebo spolužáků. Podle Lidových novin nejsou dospělí pro děti moc dobrým příkladem. Nejnovější čísla České bankovní asociace uvádějí, že 60 procent Čechů má zkušenost s nákupem na úvěr a z nich 33 procent vykazuje rizikové chování.

Adéla Davidová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme