Přehled tisku: štěnice ve vlacích, nová sdílená auta v Praze a problémy s chybějícími řidiči

V pátečním tisku se dočtete, že v lehátkových vagonech Českých drah se objevily štěnice. Píše o tom Mf Dnes. Po Praze budou podle deníku E15 jezdit nová sdílená auta. A v Česku chybí víc než deset tisíc profesionálních řidičů, informují Hospodářské noviny. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Štěnice je velice odolný parazit živící se primárně lidskou krví. | Zdroj: Wikimedia Commons

E15

Po Praze budou jezdit nová sdílená auta pro studenty a zaměstnance vysokých škol. Deník E15 píše, že novou carsharingovou službu automobilky Škoda by mohlo v ostrém provozu využívat až sedmdesát tisíc lidí. Řidiči si sdílená auta otevřou studentskou kartou. Platit budou prostřednictvím aplikace, a to za ujetou vzdálenost a čas. Zkušební tříměsíční fáze projektu začne o prázdninách.

Mf Dnes

V lehátkových vagonech Českých drah se objevily štěnice, upozorňuje na to Mf Dnes. Parazity našli průvodčí na mezinárodní lince z Prahy do Budapešti. Dopravce vozy odstavil a preventivně dezinfikuje i ostatní vagony. Na dopravce už se obrátili dva zahraniční zákazníci, kteří si stěžují na pokousání.

Hospodářské noviny

V Česku podle personálních agentur chybí víc než deset tisíc profesionálních řidičů. Tématu se věnují Hospodářské noviny. Restaurace kvůli nedostatku řidičů hlásí i několikadenní zpoždění dodávek piva, e-shopům zase nechodí včas zboží na sklady. Podle profesionálních dopravců situaci ještě zkomplikuje nadcházející doba dovolených.

Lidové noviny

Zatímco na skautském táboře se děti obejdou bez internetu i elektřiny, jinde se táborníci věnují sociálním sítím nebo počítačovým hrám. Širokou nabídku dětských táborů popisují Lidové noviny. Některé agentury pořádají pobyty s výukou angličtiny nebo matematiky. Podle psychologů by se ale děti o prázdninách neměly zahlcovat učením. 

Právo

Se začátkem prázdnin dopravci posilují vlakové spoje a silničáři omezují opravy dálnic i silnic. Deník Právo ale připomíná, že dlouhodobé uzavírky budou pokračovat i o prvním prázdninovém víkendu. Řidiči by měli počítat se zdržením hlavně na dálnici D1 nebo při cestách na jih přes Bavorsko.

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme