Přehled tisku: nedostatek pěstounů, dluhy podnikatelů, přidělení komisaře v autoškole náhodným losem

V českých denících se v pátek dočtete, že zkušební komisaře v autoškolách, by mohl vybírat los. Čeští podnikatelé by se díky nových pravidel mohli rychleji zbavit svých dluhů, upozorňují Hospodářské noviny. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Česku je v současné době necelých osm set přechodných pěstounů. A odměny pro ně se od roku 2013 nezvýšily. (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Adamec | Zdroj: Český rozhlas

Hospodářské noviny

Čeští podnikatelé by se už za dva roky mohli jednodušeji a rychleji zbavit svých dluhů. To je téma dnešních Hospodářských novin. Podle nových evropských pravidel by v oddlužení strávili tři roky. Navíc by nebyla určená minimální částka, kterou by za tu dobu museli zaplatit svým věřitelům. V některých případech by tak podnikatelé nemuseli zaplatit vůbec nic. V současné době se živnostníci můžou zbavit svých dluhů jen tehdy, pokud s tím souhlasí jejich věřitelé. 

Přehled tisku: pesticidy z černého trhu, psychické problémy studentů a klimatizované tramvaje

Číst článek

MF Dnes

Zkušební komisaře v autoškolách by nově mohl vybírat los. Ministerstvo dopravy tak chce přerušit vazby komisařů na obce a místní autoškoly. Jejich provozovatelé totiž komisaře hlavně v malých městech dobře znají a výuku jim přizpůsobují. Téma pro Mladou frontu Dnes. Podle ministerstva dopravy je často jednodušší získat řidičský průkaz v malých městech. Kromě toho, že je tam menší množství křižovatek a jiných náročných míst, taky je tam míň komisařů.

Právo

Vyučují matematiku, ale vystudovaný mají obor čeština-dějepis. I takové případy se objevují v českém školství kvůli nedostatku učitelů. To se pak podepisuje na kvalitě výuky. Nejhorší situace je na druhém stupni základních škol. Upozorňuje na to dnešní Právo. Velký problém je například v hodinách informatiky. Tu v současné době učí jen 52 procent kantorů vzdělaných v daném předmětu. 

Deník

Česko trápí nedostatek přechodných pěstounů. To je téma regionálního Deníku. Ministerstvo práce a sociálních věcí by je proto chtělo podpořit vyššími měsíčními odměnami. Víc peněz by taky mohli dostat mladí lidé, kteří opouštějí ústavní nebo pěstounskou péči. V Česku je v současné době necelých osm set přechodných pěstounů. A odměny pro ně se od roku 2013 nezvýšily. V současnosti dostávají podle náměstkyně ministerstva práce Jany Hanzlíkové měsíčně dvacet tisíc korun hrubého. 

Adéla Paruchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme