Přehled tisku: 12hodinový výslech Valachové, rozšiřující se trh s donáškou jídla i voda na příděl

Velkým tématem čtvrtečních vydání deníků je horko a s tím související problémy. Mladé fronta DNES se například věnuje plánované novele zákona o přídělu vody v době sucha. Lidové noviny zase řeší to, že čističky vody mají kvůli tropickému počasí více práce. V Právu se pak dočtete, že policie 12 hodin vyslýchala bývalou ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD). Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Mladá fronta DNES

Voda na příděl. Takový je titulek čtvrteční Mladé fronty DNES. Deník upozorňuje na plánovanou novelu vodního zákona, která má přesně určit, co dělat v případě, když bude kvůli dlouhodobému suchu hrozit nedostatek vody. A to na obecní, krajské i národní úrovni. Nová pravidla by měla platit od roku 2020.

Lidové noviny

Čističky a úpravny vod mají kvůli tropickému počasí větší práci s přípravou pitné vody. Podle Lidových novin za to může vyšší koncentrace fosforu a dalších toxických látek, které napomáhají množení sinic. Komplikace s čištěním by se ale podle vodohospodářů v kvalitě pitné vody neměly projevit.

Všechno, co jako lidstvo vyrobíme, najdeme po nějaké době ve vodě, varuje expert

Číst článek

E15

V Praze roste trh s roznáškou jídla. Dočtete se o tom v deníku E15. Příští pondělí odstartuje společnost Uber ostrý provoz služby Uber eats. Toto léto půjde po finském Woltu už o druhou nadnárodní firmu, která bude konkurovat současnému lídrovi v doručování jídla — společnosti Dáme jídlo.

Hospodářské noviny

Česko stále patří mezi země s nejnižším podílem vysokoškoláků v Evropské unii. Tématu se věnují Hospodářské noviny. V Česku má akademický titul zhruba třetina lidí ve věku 25 až 34 let. Na trhu práce je přitom titul výhodou. Vysoké školy kvůli tomu otevírají nové obory a více spolupracují s firmami.

Povinné předškolní vzdělávání smysl má, říká Valachová. ‚Stresujeme rodiče a děti,‘ oponuje poslanec Vácha

Číst článek

Deník

Liberecká městská doprava už nebude nejdražší v republice. Cena ročního kuponu se totiž sníží z dosavadních víc než 5500 korun na 3650 korun — stejně jako v Praze. Všímá si toho regionální Deník. Změnu tarifu tento týden schválili radní města. Největší zlevnění čeká na děti, studenty a seniory. Od září za jednotlivou jízdenku zaplatí pět korun, za měsíční 132 korun a za čtvrtletní 342 korun.

Právo

Exministryni školství Kateřinu Valachovou z ČSSD 12 hodin vyslýchala policie kvůli kauze sportovních dotací. Zjistil to deník Právo. Detektivové údajně ukázali exministryni přepisy odposlechů týkající se její bývalé náměstkyně Simony Kratochvílové a bývalého šéfa Fotbalové asociace Miroslava Pelty.

Adéla Davidová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme