Přehled tisku: 12hodinový výslech Valachové, rozšiřující se trh s donáškou jídla i voda na příděl

Velkým tématem čtvrtečních vydání deníků je horko a s tím související problémy. Mladé fronta DNES se například věnuje plánované novele zákona o přídělu vody v době sucha. Lidové noviny zase řeší to, že čističky vody mají kvůli tropickému počasí více práce. V Právu se pak dočtete, že policie 12 hodin vyslýchala bývalou ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD). Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalá ministryně školství Kateřina Valachová po příjezdu na mimořádný sjezdu ČSSD rozdávala autogramy.

Bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Mladá fronta DNES

Voda na příděl. Takový je titulek čtvrteční Mladé fronty DNES. Deník upozorňuje na plánovanou novelu vodního zákona, která má přesně určit, co dělat v případě, když bude kvůli dlouhodobému suchu hrozit nedostatek vody. A to na obecní, krajské i národní úrovni. Nová pravidla by měla platit od roku 2020.

Lidové noviny

Čističky a úpravny vod mají kvůli tropickému počasí větší práci s přípravou pitné vody. Podle Lidových novin za to může vyšší koncentrace fosforu a dalších toxických látek, které napomáhají množení sinic. Komplikace s čištěním by se ale podle vodohospodářů v kvalitě pitné vody neměly projevit.

Všechno, co jako lidstvo vyrobíme, najdeme po nějaké době ve vodě, varuje expert

Číst článek

E15

V Praze roste trh s roznáškou jídla. Dočtete se o tom v deníku E15. Příští pondělí odstartuje společnost Uber ostrý provoz služby Uber eats. Toto léto půjde po finském Woltu už o druhou nadnárodní firmu, která bude konkurovat současnému lídrovi v doručování jídla — společnosti Dáme jídlo.

Hospodářské noviny

Česko stále patří mezi země s nejnižším podílem vysokoškoláků v Evropské unii. Tématu se věnují Hospodářské noviny. V Česku má akademický titul zhruba třetina lidí ve věku 25 až 34 let. Na trhu práce je přitom titul výhodou. Vysoké školy kvůli tomu otevírají nové obory a více spolupracují s firmami.

Povinné předškolní vzdělávání smysl má, říká Valachová. ‚Stresujeme rodiče a děti,‘ oponuje poslanec Vácha

Číst článek

Deník

Liberecká městská doprava už nebude nejdražší v republice. Cena ročního kuponu se totiž sníží z dosavadních víc než 5500 korun na 3650 korun — stejně jako v Praze. Všímá si toho regionální Deník. Změnu tarifu tento týden schválili radní města. Největší zlevnění čeká na děti, studenty a seniory. Od září za jednotlivou jízdenku zaplatí pět korun, za měsíční 132 korun a za čtvrtletní 342 korun.

Právo

Exministryni školství Kateřinu Valachovou z ČSSD 12 hodin vyslýchala policie kvůli kauze sportovních dotací. Zjistil to deník Právo. Detektivové údajně ukázali exministryni přepisy odposlechů týkající se její bývalé náměstkyně Simony Kratochvílové a bývalého šéfa Fotbalové asociace Miroslava Pelty.

Adéla Davidová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme