Přehled tisku: změny u systému Galileo, nevyužívané protikorupční linky a novinky u pronajímání bytů

V pondělním tisku se dočtete, že české firmy by mohly profitovat ze změn ohledně systému Galileo. Informují o tom Hospodářské noviny. Podle Práva Češi moc nevyužívají protikorupční linky a weby. A Deník se věnuje připravovaným novinkám v živnostenském zákoně. Více se dozvíte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stoh papírů, papíry, dokumenty (ilustrační foto) | Foto: myrfa/CC0 Creative Commons | Zdroj: Pixabay

Mf Dnes

Víc než igelitové tašky a auta škodí životnímu prostředí velká spotřeba energií. Jak zaznamenala Mf Dnes, vyplývá to ze studie Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Dalším velkým problém je nadměrná konzumace vepřového masa a plýtvání potravinami.

Deník

Živnostenský zákon čeká novela, která změní podmínky pro pronajímání bytů. Tématu se věnuje Deník. Živnostenský list by musel mít každý, kdo pronajímá více než tři byty v domech s více než třemi bytovými jednotkami. Novela ještě poputuje na další ministerstva k připomínkám. O zavedení živnostenského oprávnění pro lidi pronajímající byty se nemluví pouze kvůli ghettům na severu republiky. Druhým důvodem pro zavedení novely je také ubytování přes portál Airbnb.

Hospodářské noviny

České firmy by mohly výrazně profitovat ze změn, které čekají společnost provozující navigační systém Galileo. Zaznamenaly to Hospodářské noviny. Agentura GSA sídlící v pražských Holešovicích dostane větší pravomoci, více peněz a nabere až trojnásobek odborníků. A ze spolupráce na nových projektech může těžit i více firem zabývajících se nejen navigací.

Lidové noviny

Slibovaná spolupráce vojska se zájmovými spolky vázne. Tématu se věnují Lidové noviny. Ministerstvo obrany už před více než rokem zvažovalo podporu spolků střelců, sportovců, radioamatérů nebo potápěčů. Ti všichni jsou díky svým specifickým zájmům využitelní i pro armádu. Chybí ale potřebná legislativa.

Právo

Protikorupční linky a weby Češi moc nevyužívají. Zjistil to deník Právo. Většina úřadů nezaznamenala žádné udání nebo se jednalo jen o jednotlivé případy. Podle odborníků je důvodem negativní postoj k oznamovatelům, jejich možný následný postih a malá zákonná ochrana státních zaměstnanců.

Monika Vosáhlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme